Fotoreport: 100Mega Dealers Day na MČR v PC hrách

100Mega Dealers Day se letos opět konalo jako součást MČR Expo a Mistrovství ČR v počítačových hrách na Brněnském výstavišti.

Fotoreport: 100Mega Dealers Day na MČR v PC hrách
Zatímco v přízemí pavilonu C na BVV se odehrávalo Playzone Mistrovství ČR v počítačových hrách s doprovodnými výstavkami celoročních partnerů MČR a dodavatele LG, v prvním patře probíhalo MČR Expo, kde vystavovali dodavatelé 100Mega Distribution. Nejvyšší patro bylo vyčleněno čistě jako B2B VIP zóna s občerstvením, přednáškovým sálem a jednacími místnostmi pro resellery a výrobce.

Přednášky výrobců letos začínaly až po obědě. S prezentací gamingových PC vystoupilo HP, po něm pak zástupci značek BenQ, Epson a Microsoft.  Dopoledne měli účastnici možnost si projít výstavní část.

Na resellery čekala virtuální realita v podání Samsungu či HTC Vive, obrovská Xbox aréna na ploše 300 m2 a nové modely počítačů HAL3000 a Heart of Gamers s monitory BenQ, na kterých si mohli zahrát nejžhavější herní tituly.

Rozsáhlou herní plochu a expozici se zahnutými monitory LG doplnily Rozsáhlou herní plochu a expozici se zahnutými monitory LG doplnily rallye simulátory a hlavně autentický simulátor vozu Porscherallye simulátory a hlavně autentický simulátor vozu Porsche. Reselleři si mohli vyzkoušet také ergonomické herní židle Arozzi a SPC. Na expozici Dellu byl k otestování výkon herních notebooků Alienware i přehled end-to-end portfolia.  Chill-out zónu s „Dell barem“ totiž doplňovala interaktivní stěna s notebooky a řešeními.

Nechyběla ani výstavka fotoaparátů Canon od kompaktů až po zrcadlovky. Kdo si chtěl odnést fotku s akčním pozadím, mohl využít fotobox s tiskárnou Brother. Vše potřebné pro youtubery a vlogery ze segmentu foto - video příslušenství prezentovala firma Rollei. Gamingové a kancelářské periferie vystavovali výrobci Genius, Cherry a Mionix  a své herní PC představilo HP na ploše bez mála 60 m2. Špičkové herní komponenty vystavily také značky také Chieftec, Fortron a Avermedia.

V pavilonu C však vystavovala spousta dalších výrobců, jako jsou Immax, Nedis, AIO, Akasa, Asus, C.P.A. a Jabra, Colorway, NGS, Patriot, SUmdex, HyperX nebo Team.

Tradiční raut a večerní párty se pak konaly v Hotelu Voroněž 1. Pub kvíz protkaný zábavnými fotkami a videi moderovali obchodní ředitel David Petrovič a generální ředitel Martin Zavřel. Své znalosti změřili týmy poskládané z resellerů, výrobců a zaměstnanců 100Mega Distribution.

Z přednášek

Martin Souček, consumer category manager HP, představil domácí portfolio počítačů, kde výrobce dlouhodobě prodává 15 a 17 palcové noteboky v cenovém rozsahu od 8 000 do 70 000 korun. Souček uvedl, že v segmentu consumer PC jsou jednička se zhruba čtvrtinovým podílem.

Obchodní ředitel 100Mega Distribution David Petrovič předává slovo Martinu Součkovi z HPPoté se věnoval řadě HP Pavilion Gaming, kterou uvedlo HP loni, kdy začalo s prodejem pouze přes vybrané retailové a e-tailové partnery. Letos se herní produkty přes distributory otevírají všem dealerům bez omezení.

V základní řadě gamingových notebooků letos k 15“ notebooku HP Pavilion přibyla 17“ verze a modely osazené grafickou kartou Nvidia GTX960. V lednu 2017 přijdou i verze s novými procesory Intel Core i7.

Hlavním tématem byla ale řada HP Omen taktéž uvedená poprvé loni. Letos přichází nabídka 15“ a 17“ modelů s vylepšením v podobě grafických karet. V polovině listopadu přijde i model s kartou Nvidia GTX 1070, která bude pohánět 4K IPS displej.

V nabídce je i desktopové HP Omen PC - letos konkrétně uvedený model Omen 870 s Nvidia GTX 1070, Intel Core i7-6700K, až 32 GB RAM a kombinací 256 GB SSD a 1 TB HDD. Jeho barevné podsvícení se může měnit podle přehrávané hudby nebo aktuálního výkonu. Všechny komponenty uvnitř jsou kustomizovatelné.

Špičkou řady je HP Omen X, které podporuje ve spojení s HTC Vive i virtuální realitu. Skříň v podobě krychle postavené na hranu je vyvinutá ve spolupráci s firmou Mine Gear. V každém z jednom ze tří kvadrantů/komor jsou uložené samostatné komponenty – zdroj, disky, základní deska s procesorem a grafickými kartami. K tomu HP ve spolupráci se SteelSeries nabídne sluchátka, klávesnici, myš a podložku.

Vít Nezkusil prezentoval DLP projektory BenQVít Nezkusil prezentoval DLP projektory BenQ. Kromě segmentu domácích kin, kde je Benq podle Nezkusila jedničkou, představil také ultrashort throw modely pro školství a kanceláře a profi AV projektory s možností 360 stupňové projekce.

Vít Nezkusil také partnery upozornil, že pro ně Benq má připravenou jednoduchou filtrovací tabulky, podle kterých snadno vyberou vhodný model a objektivy do výběrových řízení.

V displejích připomenul technologie snižující množství modrého světla, které unavuje oči, eliminaci blikání a odlesků. V grafických modelech vyzdvihl SVV2700PT, který pokrývá 99 % prostoru Adobe RGB a 32“ model PV3200PT, který má certifikace pro profi úpravy a střih videa ve 4K. Upozornil také na monitory pro CAD, které jsou podle něj tahouny displejů do škol s možností financování z fondů EU.

Poté shrnul portfolio smart signage monitorů ve velikostech 43, 55 a 65“, které mají vestavený Android a vzdálenou správu, a smart dotykových monitorů v úhlopříčkách 55 až 96“ pro školy a školicí centra.

S dalšími prezentacemi vystoupili Marcel DivínEpsonu a Jan BirošMicrosoftu, který shrnul úspěchy Windows 10 po čtrnácti měsících od jeho uvedení, přiblížil rozdíly v jeho verzích a ukázal hlavní vylepšení, které přinesl Anniversay Update.

Zdroj: ChannelWorld, 100Mega Distribution
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře