Fotoreport: 10. eD forum ukázalo podzimní novinky v IT i nové technologie

Dne 11. 9. se v Bratislavě uskutečnil desátý ročník partnerské konference eD forum. Jaké novinky si eD system Slovakia spolu s předními výrobci IT pro resellery připravil na akci, která patří mezi největší IT setkání na Slovensku?

Fotoreport: 10. eD forum ukázalo podzimní novinky v IT i nové technologieCelou konferenci zahájil generální ředitel eD‘ system Slovakia Peter Kucer po boku s Erikou Lindauerovou, výkonnou ředitelkou společnosti HP ČR a SK, která byla letos opět generálním partnerem setkání.

Letošní již desáté eD forum 2015 (dříve BGS Forum), které uspořádal eD system Slovakia spolu s partnery v bratislavském hotelu Saffron, přilákalo více než 500 registrovaných návštěvníků.

Není se čemu divit, když pro ně byla připravena rozsáhlá výstavka produktových novinek a řada prezentací a workshopů od téměř čtyř desítek společností. Kromě tradičního IT portfolia však byly k vidění i nové technologie jako 3D tiskárny 3DW (dováží Armor), dálkově ovládané drony Uavonic, nebo moto-koloběžky Nitro scooters.

Volnočasový program doplnil simulátor převrácení auta na střechu od Centra bezpečné jazdy Slovakiaringu, účastníci na místě hlasovali v on-line anketě ChannelWorld Awards pro IT distributory a výrobce roku a mohli se také dozvědět více o velkoformátovém potisku od ImageWell, kterým lze pokrýt i automobily či budovy.

Celou konferenci zahájil generální ředitel eD system Slovakia Peter Kucer po boku s Erikou Lindauerovou, výkonnou ředitelkou společnosti HP ČR a SKCelou konferenci zahájil generální ředitel eD system Slovakia Peter Kucer po boku s Erikou Lindauerovou, výkonnou ředitelkou společnosti HP ČR a SK, která byla letos opět generálním partnerem setkání.

Kromě desátého ročníku setkání Peter Kucer připomenul, že kořeny eD system Slovakia sahají 25 let zpátky a doposud se najdou zaměstnanci, kteří s firmou celou dobu vydrželi. Poděkoval partnerům za dlouhodobou přízeň a na jejich podílu na výsledcích firmy, jejíž obrat meziročně roste o 37 %.

Připomenul také, že za dobu svého působení udělal několik změn. První byla v managementu, kam nastoupili marketingová ředitelka Katarína Rybáriková, finanční ředitelka Jaroslava Korbašová a ředitel nákupu Marian Goldschmidt.

Další novinkou je nabídka financování projektů – eD Financing, kdy si on-line můžete rovnou zjistit dostupné podmínky. Více informací naleznete na webu eD systemu, který je také komplet přepracovaný. Poslední změnou je inovovaný web partnerské sítě Digipro.

Ondrej Macko, prezentace novinek z IFA 2015Poté Peter Kucer popřál partnerům úspěšný den a vyslovil přání, aby zase za rok při rekapitulaci mohl vyslovit ještě větší růst než letos.

Odpoledne v rámci poobědové pauzy vystoupil Michal Tomčík z firmy Pygmalios Analytics, který ukázal účastníkům, co všechno o nás ví mobil a co umí ještě zjistit. Výběr nejzajímavějších produktů z výstavek výrobců poté připravil Ondrej Macko z TouchIT.

Celodenní program završilo slosování o hodnotné ceny. Hlavní výhrou v tombole byl poukaz v hodnotě 1 500 eur s DPH na nákup jakýchkoliv produktů z nabídky eD system Slovakia.

Zaznělo na přendáškách

Nezvládli jste letos eD forum navštívit? Zastavili jsme se na několika přednáškách a přinášíme vám stručné shrnutí.

Branislav Ides ze společnosti Intel seznámil resellery se 6. generací procesorů Intel Core (kódové označení Skylake), která se začne prodávat 27. září. Přichází s ní nový chipset 100 a socket 1151, ale výrobci základních desek jsou na to podle Idese připravení. Procesory vyráběné 14nm procesem přijdou v celé řadě zařízení (herní tower, tradiční tower, small form factor tower, AIO, mini PC, přenosné AIO, compute stick).

Branislav Ides ze společnosti IntelNejvětších vylepšení procesory doznaly zejména v oblasti grafického výkonu. Skylake má integrovanou grafiku Intel HD Graphics 500, která by měla bez problému obsloužit 4K video. V porovnání s pět let starým procesorem nové čipy nabídnou 60% nárůst výkonu, 6x rychlejší kódování 4K videa a až 11x lepší grafický výkon. Navíc 6. generace podporuje technologii RealSense – zařízení mohou být vybavena kamerou rozpoznávající prostorovou hloubku.

Branislav Ides mimo jiné představil procesory Intel Core i7-6700K s otevřeným násobičem pro přetaktování a herní nadšence, a úspornější čipy Core M pro mobilní zařízení.

HP se dělí

Společnost HP v rámci setkání jako generální partner prezentovala účastníkům postupně novinky v celé šíři svého portfolia – od počítačů, tiskáren, po servery, storage a networkingu.

Jana Červenková z HP PPSJana Červenková z HP PPS v rámci svého vstupu shrnula, že od 1. 8. jsou obě divize HP provozně rozdělené do dvou firem (HP Inc. a Hewlett Packard Enterprise). K úplnému právnímu rozdělení dojde k 1. 11. Pokud byste potřebovali aktuální kontakty, naleznete je na společném partnerském portálu Unison. Od 1. 11. se partnerský program HP Inc. bude jmenovat HP Partner First a pro druhou část Hewlett-Packard Enterprise se přejmenuje na Partner Ready.

Poté Jana Červenková shrnula výhody autorizovaného členství v partnerském programu HP podle úrovní Business, Silver, Gold a Platinum (pouze dva partneři v SR). Připomenula také přímé kontakty pro slovenské partnery HP: Pro silver/gold/platinum jsou to Pavol Kollár, Peter Szabo a Róbert Mihók. Business partneři mohou kontaktovat tým: Iva Jamborová, Roman Kristl a Aneta Madarasová (e-mail: jmeno.prijmeni@hp.com). Pokud nevíte, jaký je váš partnerský status, nebo kdo je váš kontakt, naleznete to v Unison portálu nebo se můžete zeptat na sk.hppartner@hp.com.

Odvážně inovativní Lenovo

Consumer produkty Lenovo představil Peter Oravec v prezentaci nazvané #odvezneiny. Nejprve vysvětlil nové logo společnosti, které lze nyní použít s různými barvami a pozadími. To má reprezentovat, jak je společnost „odvážně jiná“ a „odvážně inovativní“ než ostatní. Jak se jí to daří, ilustrují nové produkty i to, že na Slovensku Lenovo prodá 700 zařízení denně.

Consumer produkty Lenovo představil Peter Oravec v prezentaci nazvané #odvezneinyPeter Oravec se věnoval hlavně novým ultrabookům, tabletům a domácím PC značky Yoga pro rok 2015. Nová vlajková loď Yoga 900 s QuadHD+ rozlišením displeje, váhou 1,29 kg a tloušťkou 14,9 mm je nejtenčím konvertibilním ultrabookem na trhu. Domácnosti chce Lenovo oslovit dvojící nových AIO počítačů Yoga Home 900 a 500 (úhlopříčky 21‘‘ a 27,9‘‘), které lze provozovat až tři hodiny na baterii. Jedním z překvapení byl i Lenovo Mix 700 – 12‘‘ pracovní tablet s procesorem Intel a OS Windows 10 a s oddělitelnou klávesnicí.

Radoslav Sedlák zodpovědný za SMB portfolio poté shrnul novinky v produktech Think. Upozornil dealery, že letos bude Lenovo klást velký důraz na prodej desktopů a je připraveno partnery podpořit ve výběrových řízeních v konfiguracích i cenách.

Dell od A do Z

Podzimní novinky u společnosti Dell prezentovali Stanislav Hájek a Petr Zajíček. Připomenuli, že dnes jsou jedinou velkou firmou na trhu s kompletním IT portfoliem od A do Z, vlastněnou svým zakladatelem – Michaelem Dellem.

Podzimní novinky u společnosti Dell prezentovali Stanislav Hájek a Petr ZajíčekStanislav Hájek zdůraznil zaměření na prodej skrze distribuci a upozornil na partnerský portál www.dell.cz/portal, který obsahuje veškeré produktové informace, certifikační školení, konfigurátor řešení, registraci zakázek, fotobanku a předpřipravenou komunikaci.

Petr Zajíček následně vypíchl rostoucí počet připojených zařízení, který má vyvrcholit v internet věcí. Pro partnery to je obrovská příležitost podílet se na vytváření nové infrastruktury – a tu může Dell nabídnout.

Inovace koncových zařízení Dell nevnímá jen z pohledu samotných produktů, ale optikou co nejjednodušší a nejlepší správy, zabezpečení a servisu.

V enterprise portfoliu Standa Hájek zmínil „české SMB best-sellery“ ve storagích  (ScV2000) i networkingu (webově spravovatelné switche řady X). Novinkou je malý „cloud v krabici“ (cloud in a box), což je kombinace Dell VRTX s Windows Server a  4Ward cloud řešením.

Windows 10 FAQ

Odpovědi na nejčastější otázky kolem Windows 10 připravil Peter Kmoško  z Microsoftu.

Odpovědi na nejčastější otázky kolem Windows 10 připravil Peter Kmoško  z MicrosoftuNejprve připomenul, že nový systém již běží na více než 75 mil. zařízení. Hlavními důvody vysoké adopce mají být kromě bezplatného upgradu známé prostředí, vyšší výkon, kompatibilita se starším HW a SW a vyšší produktivita a zabezpečení. Ale pojďme k dotazům.

Rezerovali jste si upgrade na Win 10, ale stále se vám nenabídl? Důvodem je, že Microsoft prioritně obsluhuje PC, která jsou na update lépe připravená (mají kompatibilní ovladače, jsou novější apod.).

Lze Win 10 instalovat z ISO obrazu? Ano, ale pokud jste si update rezervovali a MS vám jej ještě neuvolnil, riskujete viz předchozí bod.

Posílají nové Win 10 data o mém chování ven? Ano, důvodem jsou služby spojené s Windows as a Service (zejména asistentka Cortana). Tyto přenosy lze ale vypnout a Microsoft garantuje, že data nepředává třetím stranám.

Co se stane, když je potřeba upgradovaný systém po více než roce reinstalovat? Je to možné z ISO obrazu a stačí zadat původní licenční klíč.

Jaké jsou možnosti prodeje licencí? USB, FPP a od září také Pro Pack.

Na čem mohou reselleři vydělat? Na prodeji nových zařízení s Win 10, prodejem FPP , vývojem aplikací a prodejem enterprise verze.

Níže naleznete fotogalerii z denní části. Můžete v ní vidět např. All-In-One 3D tiskárnu s 3D skenerem 3DW Zeus, nebo nový router od společnosti Synology.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře