Distree EMEA 2014 přineslo prodejcům nové hity ve spotřební elektronice

Přes 6 000 obchodních schůzek mezi výrobci, distributory a retailery se uskutečnilo v Monaku na Distree EMEA 2014. Přinášíme vám hlavní střípky, které na konferenci zazněly.

Distree EMEA 2014 přineslo prodejcům nové hity ve spotřební elektronice
Grzegorz Skobel, business product manager, představuje nový tablet Colorovo CityTab s procesorem Intel.

Na konferenci Distree EMEA 2014 se prezentovalo na 150 značek z oblasti IT a spotřební elektroniky, které působí na trzích regionu EMEA.

Distree EMEA je o vytváření ziskových channel konexí, o spojování výrobců a šéfů distributorů, retailerů a e-tailerů na jednom místě v jednom čase, což zrychluje rozvoj byznysu všech účastníků,“ uvedl Farouk Hemraj, CEO a spoluzakladatel Distree Events.

Letos se konference zúčastnilo 350 výkonných představitelů distributorů z 290 společností, plus seniorní nákupčí 110 evropských retailerů a e-tailerů. Základna účastníků zahrnuje distributory ze 65 zemí a retailery z 32 států EMEA. Za výrobce se zúčastnilo více než 400 zástupců reprezentujících přes 150 značek.

Kromě prezentací analytiků GfK, Via Context či ABI Research byly součástí platformy přednášky společností HGST, Lenovo, Manhattan/Intellinet, Energy Sistem a Innergie. Prezentace opět zpestřily speciální formáty jako 60 seconds to convince (prezentace produktu v jedné minutě) a Fresh – novinky v technologiích spotřební elektroniky.

Svěží vítr v elektronice

V rámci bloku Fresh – prvním pohledu na nové technologie představil Fred Brown nejzajímavější projekty, které si teprve budou hledat světlo na trhu.

Bharat Vasan, CEO společnosti Basis, získal ocenění za fitness a health hodinky s aplikací pro smartphony a tablety. Disponují čtyřmi senzory vč. detekce tepu, automaticky rozlišují aktivitu uživatele (vč. spánku) a podle toho poskytují celodenní reporty o jeho kondici a zdravotním stavu.

Stručně označenou značku SK zastoupil viceprezident Jongpil Bea, a to prezentací hračky pro děti, jejímž srdcem je smartphone. Přes dedikovanou aplikaci pak nabízí širokou řadu her a vzdělávacích aktivit.

Oskar Kalmaru, spoluzakladatel společnosti Narrative, přišel s mini kamerou, která každých 30 s automaticky ukládá snímek, a dokáže tak vytvořit příběh z celého dne nebo jeho části. Ovládání je minimalistické - připnutím se zapne, zasunutím do kapsy se vypne.

S módním trendem vystoupil Richard Jones, VP Mapi, společnosti, která vyrábí LED displej, jež umožňuje zobrazovat libovolní informace či obrázky – např. i ve speciální kabelce/brašně.

Požadavky dnešních uživatelů má pak uspokojit mPowerPad - solární nabíječka s baterkou, rádiem. Odnímatelná baterie do kapsy údajně nabije 8 smartphonů. K dispozici je pak další příslušenství. Cena činí cca 200 euro.

Značku Parrot určitě znáte. Michael Luke však představil její nový produkt Flower Power – senzor pro rostliny, který měří vlhkost, teplotu, intenzitu světla a množství hnojiva a posílá přes bluetooth informace na smartphone, co rostlina potřebuje. Cena? 41 euro.

Druhou prezentovanou, ale zcela unikátní kamerou zaujal Peter Vharton ze společnosti Tamaggo – 360° rybí oko, dokáže ve vysokém rozlišení fotit i natáčet. Přes Wi-Fi lze pak fotky posílat dál a nahrávat třeba na Facebook. Cena 449 eur je sice vysoká, ale možnost zachytit v jeden okamžik vše kolem vás je k nezaplacení.

Do oblasti domácí automatizace pak zasahuje Netatmo by s+arck – přenosný termostat + ovládací aplikace pro smartphone za 179 eur. Sportovní nadšence by pak mohly oslovit Revolights – LED světla přichycená na pneumatikách kola – více viz video výše.

Ukaž, co umíš v 60 sekundách

V rámci prezentační soutěže 60 seconds to convince vystoupilo 15 výrobců v kategorii nejlepší produktový design a 16 společností v kategorii nejlepší produktová inovace.

Produktový design očima publika vyhrály OLED video-brýle Zeiss Cinemizer. Prezentaci produktu naleznete zde (bohužel bez ukázky reálného použití):

Jako nejlepší inovací přítomní retaileři a distributoři zvolili zařízení pro DJ – DJ Control Wave od společnosti Hercules/Thrustmaster:

Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře