Cisco Connect do Prahy přineslo trendy v sítích

V dubnu se v pražském hotelu Clarion uskutečnila partnerská konference Cisco Connect. Jaké jsou hlavní novinky?

Cisco Connect do Prahy přineslo trendy v sítíchIvo Němeček, technický ředitel Cisco ČR Ivo Němeček se zástupci společnosti Anect

Konference Cisco Connect navazuje na původní akci Cisco Expo s třináctiletou tradicí. Tuto změnu vysvětlil hned v úvodu keynote Jiří Devát, generální ředitel Cisco ČR.  Nový název totiž mnohem lépe vystihuje obsah akce, která pro letošek nesla podtitul „Inteligentní sítě pro propojený svět“.

Ivo Němeček, technický ředitel české pobočky Cisco, poté mluvil o aktuální trendu sjednocování síťové infrastruktury. Svět informačních technologií se totiž velmi rychle mění. Rostou například cloudové a mobilní technologie, rozšiřuje se trend BYOD (bring your own device). Tím pádem rostou  nároky na kapacitu sítě a její bezpečnost.

Řešením těchto požadavků může být sjednocená infrastruktura, kdy jsou na pevnou i bezdrátovou síť aplikována jednotná pravidla a síť umožňuje jednotnou správu. Cisco k tomu samozřejmě nabízí vhodné technologie jako je kontextové řízení přístupu pomocí Identity Service Enginu (ISE).

Dále hovořil Ivo Němeček o otevřeném síťové prostředí a programovatelných sítích. Cisco se totiž rozhodlo otevřít aplikační rozhraní pro operační systém iOS ve svých zařízeních, což umožní vývoj doposud nedostupných aplikací. Aplikační rozhraní onePK  je dostupné buď pro vývoje v Javě nebo v jazyce C. Registrovat k přístupu k onePK se můžete na webu Cisco.com.

V druhé části keynote dostali prostor partnerské společnosti Telefonica O2, Intel, Anect, ICT a NetApp. Třetí části keynote se ujal Michal Pěchouček z české společnosti Cognitive Security, kterou Cisco koupilo začátkem letošního roku.

Pěchouček představil podstatu COSE, která spočívá v behaviorální analýze dat protékajících sítí v reálném čase. Umožňuje tak zjišťovat jak se síť chová a vyhledávat anomální stavy a případné útoky. Cisco chce tuto technologii nabídnout v rámci svých služeb zákazníkům.

Po obědě přišli na řadu semináře, kterých bylo během sobotního odpoledne a nedělního dne více jak padesát. Pokud jste chyběli, můžete si všechny prezentace ze seminářů prohlédnout na stránkách konference.   

Zdroj: ChannelWorld, Cisco
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře