CeBIT Preview 2016 nalákal na největší veletrh o digitalizaci

V Hannoveru se dva měsíce před začátkem veletrhu CeBIT uskutečnila předskokanská mediální konference, která seznámila účastníky s připravovanými novinkami.

CeBIT Preview 2016 nalákal na největší veletrh o digitalizaciBiohacker Hannes Sjoblad předvedl digitalizaci, kterou můžete cítit pod kůží doslova. Augmentovaná reality v podání Zurich Game Technology Center.

Veletržní správa Deutsche Messe zorganizovala CeBIT Preview poprvé v nové hale č. 19 určené pro různá zasedání. 

Zástupci vybraných firem zde prezentovaly své inovace, digitální řešení nebo nové obchodní modely, které v plné šíři představí na veletrhu CeBIT 2016.

Oliver Frese, board member Deutsche Messe, zahájil tiskovou konferencí k veletrhu CeBIT 2016 slovy „digitalizace obrací svět naruby.“ I proto se „14. 3. 2016 neotevírá veletrh výpočetní techniky, ale světově-vedoucí veletrh digitalizace společnosti a odvětví.“

„Všechny faktory podporující rychlou digitalizaci podniků a společnosti celosvětově budou adresovat prezentace připravované vedoucími mezinárodními společnostmi a organizacemi,“ uvedl Liver Frese.

Zdůraznil, že Deutsche Messe spolupracuje s mezinárodními vystavovateli a partnery, aby CeBIT upevnil svou pozici „globálního hubu pro digitální byznys“.

Svým zaměřením na digitalizaci firem a trhů, vlád, veřejné administrativy a společnosti jako celku chce být CeBIT jediným veletrhem na světě, který pokryje všechny aspekty digitální transformace. To odráží i hlavní téma: „d!conomy: join – create – succeed“.

Oliver Frese, board member Deutsche MesseFrese zdůraznil, že význam digitalizace umocňují témata jako velká data, cloud, mobilita, sociální média a internet věcí, která dnes ovlivňují všechny sektory. Souhra všech těchto aspektů představuje zcela ojedinělé možnosti inovací a s nimi řadu nových obchodních příležitostí, dodal Frese.

Všechna tato témata chce CeBIT 2016 účastníkům přinést. Řada společností připraví úplně nové stánky, aby návštěvníkům ukázali, kam až digitalizace ekonomiky proniká.

Účastníci budou mít možnost si také uvěřit, jak moc je digitalizace v jejich podniku pokročilá a kam dále ji mohou rozvíjet.

Cloud bude letos jedním z nejcitovanějších technologií konference. Oliver Frese vzpomenul, že investice do cloudu mají letos dosáhnout 100 bilionů dolarů, a že většina top-level managerů jej považují za nejdůležitější technologii blízké budoucnosti. Účast SalesForce, které na CeBIT 2016 uspořádá druhou největší akci po Dreamforce, je toho důkazem. Z dalších firem z odvětví se zúčastní např. IBM, SAP, Microsoft, Software AG nebo AWS.

Dalším trendovým číslem, které na CeBIT Preview zaznělo, je 50 miliard věcí brzy připojených k internetu. Většina výnosů (90 %) by přitom podle odhadů měla plynout z B2B segmentů. Proto se řešení pro internet věcí stanou novou součástí veletrhu a usídlí se v hale 13.

Mezi hlavní výzvy IoT, velkých dat a cloudu bez pochyby patří bezpečnost. I proto řešení pro kyberbezpečnost i fyzické zabezpečené zaznamenávají rostoucí investice. Výstavy Business Security, která se uskuteční v hale 6, se zúčastní na 500 firem. Vystoupí zde mimo jiné Kaspersky Lab nebo GData, které se zúčastnily i CeBIT Preview.

Páteří digitalizace jsou datacentra, kterým budou v hale 12 věnovány přednášky a workshopy celých pět dní. Partnerství CeBIT s DatacenterDynamics má připravit celosvětově největší událost pro segment datových center a sítí.

Synonynem pro inovace a zejména nové obchodní modely jsou startupy. CeBit toho chce využít a organizuje tzv. Scale11 – platformu, která má v hale 11 představit 250 ze 350 účastnících se začínajících firem. Hlavní myšlenkou Scale11 je networking a sdílení zkušeností. Dokonce CeBit chystá „ boxerský ring“, ve kterém startupy poměří síly a nezávislý soudce rozhodne, který z nich přichází s inovativnějšími myšlenkami a technologiemi.

Historicky poprvé CeBIT chystá centrální hub věnovaný nově rostoucí technologii přepravy – dronůmHistoricky poprvé CeBIT chystá centrální hub věnovaný nově rostoucí technologii přepravy – dronům. Drony pronikají do řady odvětví, ovlivňují logistiku, zemědělství, státní správu i bezpečnostní složky. Tzv. DroneMasters Summit v hale 16 zahrne výstavu, konference a „leteckou arénu“, které účastníci uvidítí, jak drony fungují a jaké využití mohou mít.

Partnerskou zemí je letos Švýcarsko, které přiveze na CeBIT 60 společností vystavujících na více než 1 700 m2.

Zcela nová bude úvodní večírek – Opening Welcome Night v hale 9, které se kromě 2 000 VIP hostů mají zúčastnit náměstek kancléře Sigmar Gabriel, premiér Dolního Saska Stephan Weil nebo CEO Swatch Group Nick Hayek.

CeBIT 2016, který se uskuteční od 14. 3. do 18. 3., chce účastníkům poskytnout potřebné informace, inovace a inspiraci proto, aby uspěli v digitalizaci. Celkem má v rámci CeBIT GloBal Conferences vystoupit na 200 prezentujících.

Na CeBIT Preview 2016 dále vystoupili Bernard Rohleder z analytické společnosti BitCom, Franz Grueter, předseda představenstva ICT switzerland, Volker Kefer, místopředseda představenstva Deutche Bahn a biohacker Hannes Sjoblad, který předvedl digitalizaci, kterou můžete cítit pod kůží doslova.

Pracuje jako LChief Disruption OfficerL v Epicenter Stockholm a vede také švédskou komunitu biohackerů. Jejich hlavní oblastí zájmu jsou možnosti umisťování senzorů a čipů pod kůži a experimenty s biologickými systémy.

Zdroj: ChannelWorld, Deutche Messe
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře