CCF 2013: Partneři HP mají pomoci zákazníkům novým stylem IT

HP na Canalys Channels Forum 2013 uvedlo, že IT odvětví je uprostřed změny, spoléhá proto na své partnery, že ji pomohou zákazníkům zvládnout.

CCF 2013: Partneři HP mají pomoci zákazníkům novým stylem ITCanalys současnou situaci v IT označuje za transformaci. HP vnímá stav odvětví uprostřed „změny“. Stojíme na inflexním bodě této změny a potřebujeme partnery, aby skrze ni zákazníky navigovali, uvedla Sue Barsamianová, SVP indirect sales, HP Enterprise Group.

HP proto začíná svá řešení označovat za „nový styl IT“ ve smyslu poradenství, transformace, řízení a údržby. Řešení chce nabídnout v oblastech cloudu, bezpečnosti, velkých data a mobility.

Sue Barsamianová uvedla, že u cloudu pozoruje zrychlující se růst, který bude v dalších letech pokračovat. Většina zákazníků chce vědět, zda výrobci staví na otevřených standardech, říká Barsamianová.

Dodává, že 70 % zákazníků HP uvedlo, že budou používat hybridní IT prostředí (pro zajímavost HP cloud postavený na Openstacku má aktuálně kolem 1 000 zákazníků celosvětově).

Pro partnery HP připravilo tři partnerské úrovně: Cloud builder (staví on-premise privátní cloudová řešení pro koncové zákazníky), Cloud provider (HP Cloud Agile partneři poskytující off-premise cloudové služby jako IaaS, PaaS, SaaS) a Cloud reseller (přeprodejce cloudu koncovým zákazníkům).

Hlavní bariérou zákazníků pro nasazení cloudu je podle HP bezpečnost, kterou společnost adresuje přes ochranu aplikací (HP Fortify), inteligentní platformu (ArcSight) a ochranu sítě (HP TippingPoint).

Barsamianová dále uvedla, že denně je vygenerováno 2,5 exabytů dat, které však nemají téměř žádnou další hodnotu bez analytiky. Proto HP v červnu představilo platformu HAVEn (Hadoop, Autonomy, Vertica, Enteprise security , n – Apps), kterou chce výzvy velkých dat řešit.

Mobilita jako zkušenost

Jos Brenkel a Sue Barsamianová, HPČtvrtým pilířem v aktuální strategii HP je mobilita, která podle Sue Barsamianové není o zařízeních, ale o celkové zkušenosti.

Jos Brenkel, SVP, WW sales strategy, PPS, navázal tím, že HP vede transformaci skrze inovace tím, že nabídne „ultramobilní, ultrabezpečná řešení pro podniky všech velikostí“. Hlavními změnami nových ultraboocích jsou rozměry, rozšířené dotykové rozhraní, oddělitelnost (displeje jako tabletu), permanentní připojení, schopnost sebeuzdravení BIOS a ochrana dat spolu s novým šifrováním.

Nové řady HP EliteBook jsou nyní o 40 % tenčí a o 28 % lehčí, ProBooky jsou oproti předchozí generaci o 19 % tenčí – více viz reportáž z HP Energizer.

Oblast tisku již podle HP není o hardwaru, ale o softwaru, který zajišťuje integraci tiskáren do síťového prostředí, jejich zabezpečení, workflow dokumentů atd. Jos Brenkel tvrdí, že pokud působíte na trhu tiskáren, ale neřešíte řízené tiskové služby, máte problém. Tato oblast podle něj rozhodně roste.

Pro enterprise and SMB HP nově uvedlo superrychlé tiskárny Officejet Pro X, nejmenší MFP LaserJet Pro MFP M125, document management hub – HP Color LaseJet Pro MFP M176 a laserové HP LaserJet 800 s rozšířenými možnostmi tisku.

Od serverů ke cloudu

Partneři prodávají celosvětově 2/3 dodaných serverů, uvedla Sue Barsamianová. Růstové příležitosti vidí v blade a mikro serverech, dále v 3Par jako tier 1 storage za cenu midrange, a dále v oblasti Wi-Fi přepínačů díky trendu bezdrátových sítí a a BYOD. V oblasti sítí navíc HP uvádí SDN App Store.

U konvergovaných systémů se podle HP skrývá potenciál v privátním cloudu (HP CloudSystem), virtualizovaných systémech (HP VirtualSystem a virtualizace desktopů) a systémech pro velká data (HP Vertica, Hadoop a SAP Hana). Nově HP uvedlo OneView – jednotný nástroj pro správu a monitoring celé infrastruktury.

Proč je PartnerOne pro rok 2014 zajímavý?

V závěru keynote Jos Brenkel uvedl top 5 důvodů proč by partnerský program PartnerOne pro rok 2014 měl být zajímavý (více o novinkách programu zde):

  1. Intuitivní struktura členství
  2. Předvídatelné kompenzace
  3. Nové specializace v klíčových růstových oblastech
  4. Nové nástroje pro akceleraci byznysu v SMB
  5. Zjednodušené požadavky na certifikace

 

Na otázky partnerů ohledně reakce na agresivní cenovou strategii Dellu v serverech, odpověděla Sue Barsamianová, že to HP řeší to na úrovni jednotlivých zemí a že partneři mohou využít konkurenčních slev na vyžádání. Jos Brenkel také prozradil, že se HP chystá investovat do 3D tisku.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře