Bezpečnost dat na Priglu aneb partnerské setkání IS4 Technologies

Distributor IS4 Technologies pozval partnery na VIP setkání u brněnské přehrady. Dopolední program se zaměřil na nové řešení od CA Technologies, odpoledne bylo ve znamení adrenalinu i odpočinku.

Bezpečnost dat na Priglu aneb partnerské setkání IS4 Technologies
VAD distributor IS4 Technologies (IS4) uspořádal dne 12. 6. partnerské setkání. Pozvání do hotelu Maximus u brněnské přehrady přijalo přes dvacet zástupců spřízněných společností, kteří v rámci dopoledního programu vyslechli produktovou prezentaci, odpoledne se mohli oddat sportovním i odpočinkovým aktivitám a den zakončili venkovním posezením s grilováním.

Program zahájil obchodní ředitel ditributora René Pospíšil, který po přívítání účastníků představil profil společnosti, resp. její distribuční divize. IS4 se zaměřuje na segmenty IT bezpečnosti a péče o data, zahrnující jejich ochranu, zálohování nebo replikaci.

Krom toho se společnost zabývá i školením, nově i v oblasti soft skills. Školení probíhá v pražském sídle firmy, případně, prostřednictvím mobilní účebny, i na půdě zákazníka, přičemž společnost podporuje i přeprodej těchto školení.

V portfoliu distributora se v současností nacházejí produkty tří společností: Sophos, Artec CA Technologies, zde konkrétně řešení Arcserve. Profily těchto značek krátce představili i přítomní produktoví manažeři Petr Chval (Sophos) a Roman Malíšek (Arcserve). A právě druhé jmenované značce pak patřil zbytek dopoledního programu.

Otěže prezentace totiž následně převzal Milan Mottl ze společnosti CA Technologies, jejíž divize CA Data Management za řešením Arcserve stojí. Na začátku zaznělo krátké představení této organizace, která má celosvětovou síť 7 300 partnerů a 43 000 zákazníků, soustřeďuje se výhradně na Arcserve a zastává model výhradně nepřímého prodeje.

Posléze přešel Milan Mottl ke konkrétní novince, s níž chtěl přítomné partnery seznámit. Jednalo se o Arcserve Unified Data Protection (UDP), výsledek sjednocení tří dříve samostatných produktů Arcserve Backup, Arcserve D2D a Arcserve RHA do jednotného řešení s jednotnou konzolí, nasaditelného ve fyzických i virtuálních prostředích.

Zatímco Milan Motl hovořil o vlastnostech UDP a novém modelu licencování, technický konzultant IS4 Michal Opatřil přešel v následující prezentaci od slov k činům a předvedl technickou ukázku tohoto řešení ve virtuálním prostředí. V rámci tohoto live dema řešení spustil, předvedl nastavení zdrojových a cílových složek pro zálohování a nakonec provedl zálohu vzorku dat, nejprve v módu bez agenta a následně s ním.

Po obědě následoval pestrý odpolední program. Část účastníků nasedla do aut a zamířila do Brna změřit síly v paintballové bitvě, zatímco ti méně militantní zůstali v hotelu a věnovali se tenisu, beach volejbalu, nohejbalu nebo využili služeb hotelového welnessu. Všichni se znovu sešli na večeři, která proběhla ve venkovním sezení a volně přešla v příjemné posezení u piva a vína.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře