Automic Live 2016: Trendy v automatizaci IT dorazily do Prahy

„Digitální transformace“ patří mezi nejskloňovanější spojení dnešního světa IT a byznysu. Kde by však byla bez automatizace IT a jak je pro podniky automatizace důležitá? Tomu se věnovala konference společnosti Automic v Praze.

Automic Live 2016: Trendy v automatizaci IT dorazily do PrahyV listopadu se v Praze uskutečnila konference Automic Live, platforma pro prezentace a diskuzi odborníků, profesionálů a produktových specialistů nad klíčovými trendy a nejlepšími zkušenostmi v oblasti IT automatizace a jejího vlivu na byznys a agilitu.

František Balogh (vlevo) vítá účastníky Automic Live Prague 2016Hosty za lokální zastoupení přivítal František Balogh authorized representative pro CZ/SK. Společnost Automic se zabývá čistě vývojem softwaru a konzultacemi v oblasti podnikové automatizace. Má 2 700 zákazníků a při obratu 126 milionů eur (za poslední fiskální rok) dosahuje 28% EBITDA marže.

Tomu, jak digitální transformace (DT) závisí na automatizaci, se v úvodní přednášce věnoval Ralph Paschen, senior director product marketing. DT podle Paschena znamená zbavit se pokud možno všech manuálních procesů. Pokud chcete vyhodnotit, jak jste s DT daleko, podívejte se, kolik manuálních procesů využíváte, radí Paschen.

Obecně DT podle něj znamená zrychlit rozhodování (na základě dat); vylepšit zákaznické služby (mít náskok před ostatními je obchodní, ne IT myšlení); umožnit nasazovat SW rychle, kdykoliv a kdekoliv (stejně jako dnes aktualizace aplikací na smartphonech) a samozřejmě zvyšovat výnosy a snižovat náklady na IT. Z toho také vyplývají nároky na agilitu a rychlost.

Jako příklad zákazníka procházejícího transformací a automatizací uvedl kino, které automatizovaně sbírá data o prodeji lístků z POS systémů, automatizovaně je analyzuje pro určení vytížení kapacity a na základě toho (opět automatizovaně) sdílí na sociálních sítích slevové kódy (pro navýšení návštěvnosti) a rozesílá skrze geolokační mobilní služby promo nabídky na občerstvení zákazníkům uvnitř kina (pro upsell).

Automatizace v rámci digitální transformace podle Automic:

  1. Automatizace všech obchodních procesů (pracovní úlohy uvnitř a napříč všemi aplikacemi).
  2. Orchestrace služeb pro své zákazníky.
  3. Provisioning hybridní cloudové infrastruktury (do podoby IT as a service).
  4. Správa nasazení firemních aplikací (resp. automatizace jejich nasazení)

 

Pokračování článku nejdete na Computerworld.cz.
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře