100Mega Dealers Day 2013: IX. mezinárodní sjezd odborníků a IT pracovníků

Distribuční podnik 100Mega Distribution přenesl účastníky o více než 20 let zpět, aby ukázal, jak vykročit vpřed světlým zítřkům v prodeji IT – tedy vytrvalou kvalitní a hospodárnou výrobou PC za pokrok, štěstí a mír!

100Mega Dealers Day 2013: IX. mezinárodní sjezd odborníků a IT pracovníků

Na partnerském setkání 100Mega Dealers Day 2013 přivítali partnery „soudruh generální“ Martin Zavřel a šéf obchodu David Petrovič slovy „Kupředu pravá, zpátky ni krok!“.

Po zdravici za podnik 100Mega Distribution, který ví, že to, co zažijete dnes, může být pravda již zítra, shrnul David Petrovič výsledky a plány. V roce 2012 společnost dosáhla obratu 2,4 mld. korun a letos plánuje překročit plán 10% růstem, a vykročit tak vpřed „světlým řízkům“.

V rámci zvyšování efektivity 100Mega rozšířila nabídku výrobků, a proto zařadila „tuzexové zboží z dovozu“ – produkty značek Jabra, SilentiumPC, Gamdias, Kguard, Planet, Rollei a další.

100Mega Dealers Day 2013Podnik současně rozšiřuje „materiálně technickou základnu“ o bezdrátové telefony, smartphony a v souvislosti s tím zavádí nabídku SIM karet a služeb virtuálního operátora Lama Mobile, aby „zajistil hmotnou a kulturní spotřebu společnosti“, uvedl David Petrovič.

S počítači HAL3000 získala 100Mega řadu ocenění. Ve snaze „rozdrtit imperialistickou kontrarevoluci“, každý měsíc přináší limitovanou edici počítačů, zavádí „zlepšovací návrhy a poznatky vědy a techniky do praxe“. To se odráží např. v edicích HAL3000 Minecraft, Enviro, Titan a Overclock Edition. Dále se připravují editace Battlefield 4, Assissins 4, FIFA 2014 či EsubaPC.

Zároveň podnik udržuje „družbu“ s největšími herními kolektivy u nás i v zahraničí – jmenovitě např. Gamescom, MČR, Benq Grunex Challenge a další. O co největší viditelnost a podporu prodeje produktů HAL3000, Point of View či Zalman se pak stará oddělení „PRopagandy“ v čele s Petrem Štefánkem.

Součástí výstavky jednotlivých spřátelených výrobců byly také fantastické exponáty PC a komponent z muzea počítačů. Účastníci setkání se mohli také projet ve Volze VB, Tatře, či Trabantu soudruhů z NDR nebo si pročechrat vlasy na pionýru.

Před večeří byli ještě vyhlášeni vítězové celodenní soutěže o nejlepší retro snímek s výrobky podniku Canon a byla vylosována tombola. Po večeři již zazněla hudba skupiny Blue Effect založené v roce 1968 a rozjela se pořádná diskotéka.

Střípky z letošní produkce

Dušan PražienkaHP představil tiskárny Officejet Pro X series (více ve fotoreportu z eD Forum), které používají statickou tiskovou hlavu, a při tisku se pohybuje se pouze papír. Stroje tak dokážou tisknout až 70 listů/min. V nabídce budou dvě tiskárny a dvě MFP od 10 do 20 tis. Kč.

Lama Mobile:  Romana Pazderková (obchodní ředitelka), Petr Machník (obchodní manažer) a Radek Bláha (obchodní manažer)100Mega nově rozšiřuje portfolio o služby společnosti Lama Mobile, která je součástí Lama Energy Group. Virtuální operátor Lama Mobile působící v síti Vodafone představili obchodní ředitelka Romana Pazderková a obchodní manažeři Radek Bláha a Petr Machník. Lama nabízí tři hlavní hlasové tarify (platba za to, co zákazník provolá; předplacené minuty + volné minuty; neomezený tarif – má být nejlevnější na trhu) s cenou hovoru již od 1 Kč za minutu.

Hlavními argumenty mají být vteřinová tarifikace, férové ceny, žádné závazky, žádné poplatky a nenutnost kamkoliv chodit.

Pro resellery Lama připravila zaškolení pracovníků přímo na prodejně, manuál, sjednání smlouvy v systému, zákaznickou linku, partnerskou linku (pro partnery) a POS materiály. Zaujmout chce nové partnery dvousložkovou provizí – fixní částka za získání smlouvy a následně podíl na příjmech od zákazníka.

Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře