Závěrečné slovo aneb PF 2019

„Kéž žiješ v zajímavých časech.“ Tak údajně zní jedna čínská kletba... ale zaprvé to není pravda, a i kdyby byla, na zajímavých časech vůbec nic špatného. Redakce ChannelWorldu vám přeje vše nejlepší do nového roku a ať je stejně zajímavý jako ten letošní!

Závěrečné slovo aneb PF 2019Milí čtenáři,

s blížícím se koncem roku se málokdo z nás ubrání nutkání se ohlédnout a rekapitulovat. Ani já nejsem výjimkou, zejména když letošek přinesl tolik změn jak na trhu, o kterém vás denně informujeme, tak v ChannelWorldu jako takovém.

To, že rok 2018 nebude nuda, se ukázalo doslova několik dní po Silvestru, kdy se objevily zprávy o chybách Spectre a Meltdown v procesorech od Intelu, a zajímavým nepřestal být ani ve svém závěru, o což se postaralo varování NÚKIB před Huawei a ZTE .

Tyto zprávy rámují dvanáct měsíců, během kterých se česká ekonomika těšila skvělé kondici, což přineslo prostředky pro další růst IT byznysu, prostor pro optimismus a příležitost rozvíjet nové technologické segmenty. Dobře, že tak!

Digitalizace definitivně dorazila

Hovořit o „disruptivních“ technologiích a trendech je v dnešní době v podstatě povinností, byť ve skutečnosti (tak jako vždy a ve všech oblastech lidského bytí) věci postupují poněkud pomalejším tempem, než se může z četných výroků zdát.

Je však nesporné, že digitální transformace už není pouhý buzzword, ale reálný proces, který s obvyklým drobným zpožděním dorazil i do našich luhů a hájů. Není důvod pochybovat, že rok 2019 v tomto ohledu přinese – zejména díky vám – další posun.

Predikce na příští rok se nesou v pozitivním duchu, ale zároveň přidávají varování. S rostoucí digitalizací roste také chuť útočníků. Kybernetický zločin bohužel musíme vnímat jako součást trhu a mít na paměti, že vývoj se nezastaví ani v této oblasti.

Nová redakce a vyšší čísla

Závěrem, pokud dovolíte, bych rád přidal několik slov o tom, co se dělo takříkajíc na domácí frontě. ChannelWorld letos zažil největší změnu za velmi dlouhou dobu, když Honza Mazal po osmi letech za kormidlem časopisu přestoupil na jiný koráb.

Po třech měsících už snad mohu říci, že předání funkce proběhlo hladce, a společně se Zuzkou Bičíkovou, která se postarala o naprostou většinu textů, jež jste si u nás od října mohli přečíst, jsme se již trochu usadili v nových (šéf)redaktorských křeslech.

Mám z toho velkou radost, stejně jako z toho, že nám letos meziročně rozrostl okruh čtenářů webu o bezmála 14 %. Počet zobrazených stránek se sice zvýšil jen o 1 %, ale bereme to tak, že jste zkrátka měli moc práce na to, abyste četli všechno :)


Milí čtenáři, za celou redakci vám přeji klidné svátky a kéž vám následujících dvanáct měsíců přinese úspěch v byznysu a radost v osobním životě, neboť nejen prací živ je člověk. I my si teď na chvíli odpočineme, ale lednový kalendář už se nám pomalu plní...

Na čtenou a na viděnou v novém roce!

Matěj Čuchna, šéfredaktor
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře