Sedmičky končí, začněte prodávat!

Oblíbenému operačnímu systému Windows 7 zbývají poslední týdny života, než bude ke 14. 1. 2020 ze strany Microsoftu definitivně ukončena jeho podpora. Podle námi oslovených vendorů a distributorů jde o vynikající příležitost k oživení prodejů nových PC.

Sedmičky končí, začněte prodávat!
Čas začít motivovat!

Tolik k biči, nyní přejděme k cukru. S koncem podpory Windows 7 totiž dochází k definitivnímu nástupu podstatně novějšího a modernějšího operačního systému, který je, omluvíte-li mírné klišé, připravený na budoucnost. Pokud potřebujete argumenty k přesvědčení svých zákazníků, že je čas dát „sedmičkám“ sbohem, naši respondenti jich mají více než dost.

„Treba mať na pamäti, že Windows 7 bol uvedený na trh 22. 10. 2009 a je to už desať rokov, čo je tento operačný system na svete. Na to, aby sa dalo napredovať, je niekedy potrebne začať úplne od základu, a to sa presne stalo s Windows 10,“ upozorňuje Michal Pikus ze společnosti Lenovo.

„Váhající zákazníky se snažíme ve spolupráci s Microsoftem oslovit speciální edukační kampaní, ve které ukazujeme konkrétní výhody přechodu na Windows 10 – zejména výrazně vyšší bezpečnost a nové moderní funkce,“ shrnuje Jiří Jelínek (Asus).

„Jeden bod je bezpečnosť, ale podpora nových technológií a hardwaru je rovnako zásadná. Procesory Intel Kaby Lake z roka 2016 a novšie nepodporujú Windows 7 a podpora ďalšieho hardwaru a softwaru je pre výrobcom nepodporovaný operačný systém prinajmenšom sporná,“ uvádí Martin Madár z Tech Daty.

„Svet informačných technológii dnes rýchlo napreduje. Prichádza hardvér, ktorý je ľahší, tenší, bezpečnejší, odolnejší, lepšie vyhovuje dnešným potrebám. Ruku v ruke prichádzajú nove softvéry, ktoré majú krajšie používateľské rozhranie, pracujú efektívnejšie, šetria čas, ponúkajú nove funkcie, spôsoby ovládania a v neposlednom rade nove zážitky, napríklad virtuálnu realitu. Toto všetko sú dosť dobré dôvody pre nákup nových zariadení,“ vypočítává Tomáš Hubocký (HP).

„Prechod nám poskytne veľa výhod, či už po stránke bezpečnosti, alebo využívania počítača modernejším spôsobom, ktorý Windows 10 vie poskytnúť,“ navazuje Michal Pikus (Lenovo). „Príkladom sú inovácie ako prihlasovanie sa pomocou IR kamery, využívanie pera na písanie poznámok, automatické rozpoznanie textu, ovládanie počítača pomocou hlasu alebo funkcia prepínania sa medzi viacerými obrazovkami za účelom uchovania si digitálneho poriadku na ploche.“

A pokud by ani tyto argumenty nezabraly, můžete zákazníky na závěr postrašit temnými slovy Stanislava Skaličky (SWS): „Proč obchodovat s bílým masem či drogami, když je na světě tolik nezabezpečených systémů? Stačí jen zkoušet to moře IP adres a mít účet v kryptoměnách. To není návod pro hackery, to je realita.“

Prodávejte a pomáhejte

„Teď je ideální čas na koupi nového počítače s Windows 10. Za tradičního výrobce HAL3000 mohu konstatovat, že jsme na tuto situaci dlouhodobě připraveni a všechny počítače vyrábíme a distribuujeme s tímto systémem,“ deklaruje Jiří Čipera (100Mega).

Petr Rakus (AT Computers) partnerům nabízí univerzální radu: „Víme, že jde mnohdy o nesnadný úkol, ale snažte se svým firemním zákazníkům nabídnout bezstarostné hardwarové a softwarové řešení se službou. Jinými slovy se jim pokuste přechod na nový systém co nejvíce usnadnit.“

„Nebude to záležitost jediného měsíce, kdy dojde k ukončení podpory. Naopak lze očekávat, že se celý rok 2020 ponese ve znamení nákupů nových počítačů s Windows 10 a zvýšeného zájmu pořídit si tento systém samostatně na již používaná zařízení,“ upozorňuje Oldřich Kožusznik (eD system).

„Už při předchozích ukončení podpory starších verzí Windows se ukázalo, že zákazníci ve většině akceptují přechod ze starší verze operačního systému na nový. Konec Windows 7 je přirozenou evolucí, v případě řady uživatelů sice půjde o vynucený generační krok, který jim ovšem přinese modernější řešení. Jsem si jist, že to nakonec ocení,“ uzavírá Jiří Jelínek (Asus).

Zdroj: ChannelWorld


Vyšlo v ChannelWorld 5/2019


Úvodní foto: hakinmhan / stock.adobe.com

Komentáře