Petr Jandík, Asbis CZ: Rozhodli jsme se, že firmu pootočíme o 360° a ještě kus

Petr Jandík je od 4. 5. 2015 novým generálním ředitelem společnosti Asbis CZ. Jaké má plány a jak chce nastavit další směr distributora?

Petr Jandík, Asbis CZ: Rozhodli jsme se, že firmu pootočíme o 360° a ještě kusAsbis CZ má podle svého nového generálního ředitele Petra Jandíka v tuhle chvíli před sebou světlé zítřky, je proto však potřeba udělat několik opatření.

Když jsem se první den podíval, jak vypadá Asbis CZ uvnitř, bohužel jsem zjistil, že u nás nesestavíte ani jeden počítač s pořádnou grafikou, základní deskou a monitorem,“ říká Jandík.

Na druhou stranu však zjistil, že Asbis je skvělý ve věcech, které žádný jiný distributor nemá. Co to podle nového generálního ředitele je? „Je to otázka serverového know-how, přidané hodnoty a služeb, které můžeme dělat.

Oproti konkurenci má Asbis však ještě jednu velkou výhodu, a tou je lokální a centrální sklad v České republice, kam se nakupuje zboží z Evropy. Navíc český Asbis doposud nevyužíval velký sklad na Slovensku, kde je slovenské zastoupení číslo jedna, dodává Jandík.

Rozhodli jsme se, že firmu trochu pootočíme

Asbis se v ČR musel kvůli užšímu sortimentu a zaměření na komponenty potýkat s tím, že zákazníci, kteří nenakoupili, co hledali, museli jít jinam.

Petr Jandík, AsbisAčkoliv v tuto chvíli v rámci našeho zaměření nabízíme komponenty, částečně software a něco málo z networkingu, chybí nám brandy v oblasti tiskáren, spotřebního materiálu a monitorů,“ přiznává Petr Jandík.

První výrazná změna a jedna ze synergií v časovém horizontu několika týdnů je logicky rozšíření nabídky. Proto v současné době společnost staví portfolio, které brzy otevře v systémech s cílem umožnit „one-stop nákup“.

Otevřením a napojením centrálního a slovenského skladu rozšíříme aktuální sortiment o 200 procent,“ vysvětluje první krok Jandík a dodává: „Chceme vybudovat inteligentní sortiment, který nebude kanibalizovat jednotlivé značky, a resellerům umožní ušetřit za administrativu a za logistiku.

V druhé fázi bude chtít Asbis CZ nabídnout další služby. „Dnes umíme servery montovat, konfigurovat a máme silné partnery mezi výrobci. Chceme se posunout do stádia, kdy od svých zákazníků sesbíráte jejich požadavky, a my za vás vyřešíme všechny otázky kompatibilní konfigurace a sestavení a pošleme vám hotový produkt,“ upřesňuje Jandík co, chce resellerům poskytnout.

Pokud by měl někdo z partnerů obavy, že jim chce Asbis „fušovat“ do řemesla, Petr Jandík rezolutně uvádí: „Můžeme s vámi jít na ‚poslední míli‘ k zákazníkovi, ale nikdy nepůjdeme napřímo.

Za několik měsíců bude Asbis CZ měnit také web a v tuto chvíli vyvíjí zcela nové on-line rozhraní. Všechno, a v obchodě to platí dvojnásob, však kromě technické stránky závisí i na lidech. Proto Asbis CZ chystá i personální změny.

Chceme být resellerům spolehlivým partnerem, který nabídne lidi s odbornými znalostmi a dobrou obchodní podporou. Proto doplníme týmy a budeme rozvíjet naše obchodníky, aby nechybovali a šetřili vám čas,“ uzavírá generální ředitel výčet plánů na nejbližší období.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: Asbis CZ

Komentáře