Pět důvodu pro nákup high-endového smartphonu

Zvažuje před vámi zákazník, zda investovat do dražšího smartphonu s lepší výbavou? Zástupce specializovaného prodejce a distributora podává pět argumentů pro jejich koupi.

Pět důvodu pro nákup high-endového smartphonuSrdcem současné top třídy chytrých telefonů je čtyřjádrový procesor, díky němuž uživatel otevře pracovní mail s přiloženou prezentací během chvilky, přehraje pohodlně filmy ve vysokém rozlišení a bude moci hrát i náročné hry. Jeho oblíbená aplikace a internetový prohlížeč pak fungují velmi rychle, takže najde vlakové spojení, nejbližší kavárnu nebo náhled v Google Street View bez zdlouhavého čekání (také v závislosti na dostupné konektivitě, pozn. red.).

Proč vybrat velký displej?

Velký rozdíl uživatel pozná vždy na první pohled. Displej je dostatečně veliký, citlivý a jeho rozlišení nikoho nenechá na pochybách, že má co do činění s technologickou špičkou. V pracovních aplikacích se proto bude orientovat rychle a jistě. Například Samsung Galaxy SIII zdobí Super AMOLED displej o velikosti 4,8 palce s věrnými barvami a HD rozlišením, které zobrazí i ty nejmenší detaily. (Nezáleží jen na úhlopříčce, ale i na rozlišení a technologii a kvalitě rozpoznání dotyků, které vyhodnocuje operační systém, např. ovládání iPhone 4s s 3,5“ displejem o rozlišení 960 x 640 px nedělá naprosté většině uživatelů žádné problémy, pozn. red.)

Telefon nejen pro hračičky

U high-endových telefonů nabízí fotoaparát na zadní straně telefonu snímky s vysokým rozlišením a je schopný nahrávat i přehrávat full HD video. Fotoaparát chytrého telefonu HTC One X zvládá například pořídit fotografie 8MPx fotoaparátem, který nově fotí za 0,7 vteřiny. Umí také nahrávat video ve Full HD rozlišení, které může uživatel ihned po uložení nahrát na YouTube v původní kvalitě. Na cestách mohou na telefonu například děti sledovat pohádky.

Hry jsou pro děti i dospělé zcela mimořádnou zábavní kategorií. Čtyři jádra a výkonné grafické akcelerátory aktuálních top telefonů na trhu daly možnost vzniku propracovaným a výkonově náročným hrám.

Nadstandardní funkce

K hlavním výhodám vlajkových lodí mezi chytrými telefony v současnosti patří zejména rozšíření možností ovládání hlasem včetně zapnutí telefonu u nejnovějšího Samsungu Galaxy SIII. Ten zároveň pozná, když sledujete displej a dokud nepřestanete například číst zprávy, tak jej nevypne do úsporného režimu jako běžné modely.


Autor je odborníkem specializovaného prodejce a distributora, společnosti Sunnysoft.cz.
Úvodní foto: Sunnysoft

Komentáře