Obrazem: iPhone a deset nejdůležitějších upgradů jeho sedmileté historie

Podívejte se na nejzásadnější vylepšení, které přinesly modely řady iPhone.

Obrazem: iPhone a deset nejdůležitějších upgradů jeho sedmileté historieGPS - Jakkoliv je to v dnešní době plné aplikací pracujících s lokací těžko představitelné, původní iPhone neměl GPS modul. Přišel s ním až model iPhone 3G v roce 2008. Cut, copy a paste - Možnost kopírování a vkládání textu byla na tradičních počítačích dávno samozřejmostí, ale iOS si na tuto funkci počkal až do roku 2009. První model, který podporoval tuto editační vlastnost byl iPhone 3GS.

Před měsícem uplynulo 7 let od chvíle, kdy Apple uvedl na trh první model chytrého telefonu iPhone, který definoval podobu a budoucí směřování celého segmentu. Jeho srovnání s dnešními modely zároveň ukazuje, jaký kus cesty iPhony (i modely jiných výrobců) od té doby urazily.

Z pohledu současného uživatele se některé z těchto vlastností zdají být samozřejmé, ale ve své době to byly zásadní změny a vylepšení, stejně jako indikátory vývoje celého trhu, ať jde o možnosti kopírování textu, multitasking nebo podporu pokročilých datových sítí.

Popis každého vylepšení najdete pod jednotlivými obrázky v galerii.

Zdroj: IDG News Service
Galerie

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře