Kdo letos ovládl CES

Fergus Halliday se vrací k veletrhu CES a přináší svůj výběr produktů nebo značek, které letos zazářily a budily zaslouženou pozornost návštěvníků.

Kdo letos ovládl CESKdyž se koná obrovský veletrh, jako je CES, člověk dostává nevyhnutelné nutkání hledat v té zaplavě firem a produktů vítěze. Někoho nebo něco, co vybočovalo z řady a na co si chtěl každý udělat chvilku času, vyjádřit se k tomu a ptát se ostatních, jestli už to viděli. Toto je náš výběr:

Google Assistant

Pokud loňský CES patřil Alexe od Amazonu, ten letošní ovládl Google Assistant. Zdálo se, že ať vkročíte kamkoliv, najdete tam službu nebo produkt propojený s tímto virtuálním asistentem z dílny Googlu.

Ať už se jedná o uklízecí roboty od Ecovacs nebo dedikované „chytré displeje“ od LG nebo Lenova, Google byl letos zkrátka všude.

Google Assistant

HTC Vive Pro

HTC možná letos na CES nemělo největší stánek, ale o jeho novém headsetu pro virtuální realitu HTC Vive Pro se přesto mluvilo více než dost. Řešení pro virtuální nebo rozšířenou realitu na veletrhu ukazoval kdekdo, ale novinka od HTC zastínila vše ostatní.

Vive Pro nabízí 78% zvýšení rozlišení oproti původnímu HTC Vive (na 2880x1600) a bezdrátovou konektivitu (prostřednictvím přídavného modulu), čímž výrazně posouvá standard moderní virtuální reality. Po jeho největším konkurentu naopak nebylo ani vidu, ani slechu.

HTC Vive Pro

The Wall od Samsungu

Podobně jako v případě virtuální reality bylo letos na CES k vidění mnoho zajímavých televizí, ale jen málokterá vzbudila takový rozruch jako technologie MicroLED od Samsungu. Samozřejmě si můžete dělat legraci z toho, jak se Samsung zdráhá přejít na OLED, jenže výsledky jeho práce hovoří za vše.

Instalace The Wall byla neuvěřitelná a jakkoliv ještě nedosahuje stádia, ve kterém by se dala prodávat spotřebitelům, není těžké si představit, jak by mohly vypadat finální produkty postavené na této technologii.

Samsung The Wall

Dolby Vision

Tak, jako byl Google všudypřítomný, Dolby Vision letos působil spíše nenápadně. V širším kontextu kategorie domácí zábavy však letošní CES přinesl výrazný obrat pro tento HDR formát.

Zatímco v minulých letech na něj sázelo pouze LG, letos se přidaly také značky Sony, Panasonic, TCL nebo Hisense.

Dolby Vision

Project Linda

Stategie společnosti Razer založená na bombardování zprávami o odhalení něčeho neuvěřitelného, jakkoliv předvídatelná, se opět vyplatila. Zařízení Project Linda ukázalo, jak by mohlo vypadat spojení výkonného chytrého telefonu a dokovací stanice v podobě notebooku.

Podobně jako většina konceptů od Razeru si tento model hned tak někdo nekoupí. Přesto však vzbudilo pozornost a nadšení řady návštěvníků. Koncepty od Razeru čeká dlouhá cesta na trh, nicméně představují ochutnávku budoucnosti v tom nejlepším slova smyslu.

Project Linda

Sony

Zatímco většina tiskových konferencí velkých značek na letošním CES přinesla jistá zaškobrtnutí, Sony z té své vyšlo s čistým štítem. Možná byla o kapku příliš konvenční, ale Sony přinejmenším neztrácelo čas a pustilo se do nových technologií a produktů pro rok 2018, přičemž většina inovací působila skutečně zajímavě.

Nezáleželo na tom, zda návštěvníky zajímaly kamery, televize sluchátka, audio, herní produkty nebo řešení pro chytré domácnosti. Každý si přišel na své a jen vzácně šláplo Sony vedle. Přidejte milý návrat robotického pejska Aiba a vyjde vám úspěšná tiskovka na úvod veletrhu.

Sony

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře