Haló, tady Wi-Fi

Nový Wi-Fi telefon Grandstream WP820 je skvělou ilustrací výhod VoIP komunikace oproti analogovým telefonům. Uživatel si může nosit pevnou linku v kapse a není omezen ničím jiným než dosahem sítě, nemluvě o možnosti propojení s dveřními systémy, kamerami a dalším hardwarem. (partnerský příspěvek)

Haló, tady Wi-FiTaké si uvědomujete, jak převratnou rychlostí se nové technologie nejen vyvíjejí, ale také etablují do našich životů? Vždyť vzpomeňte na dobu, kdy jste fungovali bez Wi-Fi. Není to zase tak dlouho v lidském životě, ale za dobu IT technologií je to neskutečně dlouho.

Za ten čas udělala bezdrátová komunikace pokrok, o jakém se ani největšímu ze snílků nezdálo. V podstatě se v našich životech usídlila tak, že jet někam mimo Wi-Fi je pro většinu z nás již nemyslitelné. Vyžadujeme ji nejen doma, na pracovištích, v dopravních prostředcích, ale také na dovolených.Vždyť když hotel dnes nemá bezdrátové připojení, jako by nebyl.

Je však jedno místo, kam Wi-Fi zatím nemá přístup. Tím je oblast VoIP, tedy telefonování po internetu. Přece jen je to místo, kde jsou uživatelé extrémně citliví na kvalitu spojení a u Wi-Fi, i když to výrobci nepřiznají, čas od času k pomalejší odezvě nebo slabšímu signálu dochází.

Zlepšování výkonu a pokles ceny u vyšších modelů access pointů však zlepšují i tuto situaci. A toho si je vědom americký výrobce Grandstream. Po uvedení kompletní série access pointů přináší nyní na trh celistvou řadu Wi-Fi telefonů. Po klasickém stolním telefonu GXP1760w uvádí novinku WP820.

Tento VoIP telefon je populární ručka, vybavená Wi-Fi konektivitou naprotokolu 802.11ac, základna je tedy využívána pouze pro nabíjení. Telefon je dále vybaven grafickým displejem, který dokáže zobrazovat nejen videohovory, ale také obraz z videovrátníku, například z modelu Grandstream GDS3710, ale i z vrátníků jiných výrobců.

Používáním tohoto telefonu získává uživatel v oblasti VoIP dosud nedosažitelnou volnost. Není omezen ničím kromě dosahu Wi-Fi signálu. Představme si například doktora v nemocnici, který má za opaskem připevněnou pevnou linku, může se pohybovat po celé budově (poliklinice, nemocnici) vždy v dosahu, ale bez nutnosti dávat pacientům své mobilní číslo.

Dalším scénářem použití jsou například školy a družiny. Vychovatelka může být kdekoli a při zazvonění na videovrátník se na ručce zobrazí obraz zvonícího. Díky přenosnosti ručky nemusí vychovatelka ani na okamžik opouštět děti, aby se podívala, kdo zvoní, a případně otevřel dveře. Zároveň je tak zajištěno bezpečí dětí bez obav, kdo se dostane do budovy. A bezpečnost je v dnešní době často skloňovaným pojmem.

Další scénáře použití se nabízejí na každém rohu. Například rozlehlé firemní areály, velké montážní haly atd. Prostě je toho hodně, co nám spojení Wi-Fi a VoIP mohou přinést. A to nejen jako uživatelům, ale zejména jako prodejcům. Vždyť díky tomuto novému modelu se vám otevírá možnost prodat zákazníkovi nejen telefon, ale také kompletní řešení Wi-Fi a bezpečnosti.

Případně obráceně, prodáváte zákazníkovi access point či router? Ideální čas doprodat vrátník nebo VoIP telefon, přidat instalační služby, případně servisní paušál, a máte okamžitě výrazně vyšší prostor pro marži než při prodeji jednoho AP.

Přiznejme si, že marže je nakonec, ať si, kdo chce, říká něco jiného, to, oč v obchodě běží. Hezký pocit faktury nezaplatí a v těchto produktech je možnost se odlišit od ostatních, navíc v segmentu, kde lidé mají chuť utrácet. Jako obvykle se zeptám: jdete do toho, nebo to necháte e-tailu?

Autor je jednatel společnosti PCV Computers

Vyšlo v ChannelWorld 4/2018


Úvodní foto: Grandstream

Komentáře