Co je zásadní pro rok 2012? Schopnost přizpůsobit se

Jak přizpůsobit výdaje a plánování v IT prodejním kanálu tak, aby odpovídaly nové realitě?

Co je zásadní pro rok 2012? Schopnost přizpůsobit seSvětové i národní ekonomiky během několika posledních let prodělaly bouřlivé změny a je pravděpodobné, že další převratné otřesy nás ještě čekají. Po prvotním šoku se většina z nás jednoduše vrací ke své práci, snažíme se udělat vše možné – i nemožné – a přizpůsobit výdaje a plánování tak, aby odpovídalo nové realitě. Znamená to, že na osobní i obchodní úrovni začala platit nová pravidla pro rozhodování o výdajích. V technologické sféře se naprostou nutností stala schopnost přizpůsobit se naprosto novým ekonomickým požadavkům.

Tato změna je zásadní – takže na čem tedy nyní v oblasti technologického kanálu záleží nejvíce? V první řadě bych předpokládal, že klíčem ke zdravému podnikání je pravidelný a vyrovnaný cashflow. Náš partnerský program „AMD Fusion Partner Programme“ se již dlouhou dobu zaměřuje na lineární rozvoj – jako protiklad honby za čtvrtletními cíli, jež sice mohou vést k dramatickým prodejním výsledkům, ale současně v určitých obdobích vytvářejí nerealistické tlaky na všechny strany zapojené do činností daného kanálu – proto společnost AMD používá pravidelné kontrolní body, aby bylo možné rozložit cíle rovnoměrněji. To lépe zajišťuje nejen hladký cashflow u všech zúčastněných stran, ale současně pomáhá vytvářet větší důvěru a motivaci personálu, protože prémie v každém čtvrtletí jsou pravidelné.

Další oblastí, která je podle mého názoru pro činnost kanálu naprosto zásadní, jsou produktové inovace – spotřebitelé i obchodní firmy stále více kladou důraz na to, aby za své peníze dostali vyšší hodnotu, spíše než aby se honili za každou novinkou bez ohledu na cenu. Pro společnost AMD jsou inovace již dlouhodobě klíčovou prioritou a platforma APU, která slučuje hlavní (CPU) a grafický (GPU) procesor v jediném kousku křemíku poskytuje vynikající výkon za zajímavou cenu. AMD patří ke špičce i v oblasti výkonných řešení –procesory AMD FX byly zapsány do Guinessovy knihy světových rekordů jako počítačové procesory s nejvyšším dosaženým taktem (Testováno v laboratoři AMD za použití kapalného Hélia. Výsledný kmitočet dosažený dne 31. 8. 2011 byl 8,429 GHz).

Krátce shrnuto: tento rok bude od prodejců, distributorů a výrobců vyžadovat, aby projevili mimořádně vysokou úroveň přizpůsobivosti, protože podmínky na trhu se budou neustále měnit – prakticky i ze dne na den. Ať již půjde o vytváření struktury závazků a cílů, která podpoří zajištění rovnoměrného cashflow, uvádění produktů, jež pomohou splnit potřeby zákazníků s vysokými nároky na výkon a současně musí hlídat své rozpočty, nebo rozpoznávání nových trendů a praktických potřeb v rámci trhů v různých zemích – klíčovým motivem tohoto roku bude schopnost přizpůsobit se novým okolnostem a najít cestu vedoucí z rozbouřené ekonomiky.


Autor je ředitelem prodejního kanálu komponent pro EMEA ve společnosti AMD. Zveřejňované příspěvky vyjadřují jeho osobní názory, které se nemusejí plně shodovat s postoji, strategiemi nebo názory společnosti AMD.Komentáře