ChannelWorld: PF 2013

Kreativitu při oslovování zákazníků, zaslouženě vysoké marže, zdravou konkurenci, správná rozhodnutí a radost ze života vám přeje redakce ChannelWorldu do nového roku.

ChannelWorld: PF 2013Situace na trhu není lehká. Jenže ona být lehká ani nemá. Stěžovat si na ni tři roky po vypuknutí tzv. krize je ignorace okolního světa. Analytické agentury mění každý kvartál předpovědi dalšího růstu. Ačkoliv jsou čísla o vývoji trhu IT a jeho jednotlivých segmentů důležitým ukazatelem dosavadního vývoje a možným náznakem dalšího trendu, nenechte se jimi strhnout. Dejte na vlastní zkušenosti a zdravý rozum.

Více o klesající spotřebě a šetření zákazníků psát nebudu. Na tohle téma se již na stránkách ChannelWorldu koncem roku 2012 zamyslel jeden z vás, resellerů (více zde). Navíc sesterská společnost IDC tvrdí, že investice do IT letos v ČR rostou o 4,7 %. Pokud podobného tempa nedosahujete, je na čase se zamyslet nad oblastmi svého zájmu a dalšími příležitostmi.

Na ekonomice a potažmo tržní situaci se podepisují i naši politici. Asi se shodneme, že ne úplně nejlépe. Nelíbí se vám politická situace v České republice a na Slovensku? Choďte k volbám. Nikdo vám nemůže slíbit, že se švihem kouzelného proutku vše zlepší. Věřit tomu by bylo naivní. Ale zjistit si, kdo zastává a prosazuje vaše postoje a názory a toho ve volbách pravidelně podporovat, jsou hlavní nástroje, které nám demokracie dává.

Stejně tak vydavatelství IDG a výzkumná společnost IDC pro vás realizují platformu, ChannelWorld Awards, prostřednictvím které můžete ohodnotit celoroční spolupráci s distributory a výrobci. Svým hlasem ukážete, kdo vás nejlépe podporuje, a kdo vám vytváří nejzajímavější podmínky pro prodej. Ostatní se pak mohou na základě výsledků ankety o výrobce a distributory roku snažit se jim v dalším roce vyrovnat.

A jak si vede ChannelWorld? V meziročním srovnání statistik návštěvnosti od začátku ledna do včerejšího dne dosahuje nárůst unikátních návštěvníků 32 % a téměř o čtvrtinu vrostl počet stránek, které čtete. Koncem loňského roku rostl web ChannelWorld.cz/ChannelWorld.sk o více než třetinu a letos jsem očekával stabilizaci.

Pokud je tento nárůst náznakem, že informace, které vám poskytujeme, vás zajímají a pomáhají vašemu obchodu, jsme s letošním výsledkem spokojení. Již v lednu uvidíte, že nespíme na vavřínech a pracujeme na dalším zlepšování.

Nadále se nám daří držet bázi odběratelů tištěného časopisu ChannelWorld a vlivem rostoucího zájmu jsme se rozhodli v prvním pololetí vydat zatím o jedno číslo navíc. Pokud o časopis ChannelWorld, ale i další tituly IDG máte zájem, stačí hlasovat v ChannelWorld Awards. Celoroční předplatné zdarma budiž naším poděkováním za váš čas.

Za celou redakci ChannelWorldu vám děkuji za přízeň a přeji krásné a veselé svátky a úspěšné obchodování v novém roce.

ChannelWorld: PF 2013


 Pokud máte cokoliv na srdci, rádi vaše návrhy a připomínky vyslyšíme na channelworld@idg.cz.Komentáře