Výhody elektrických zubních kartáčků oproti běžným ručním

Elektrické kartáčky se sonickou technologií se pyšní větší životností a další výbavou, jako jsou například senzory tlaku, mají různé časovače, nastavitelné otáčky, různé varianty rukojetí atd.

Výhody elektrických zubních kartáčků oproti běžným ručnímTaky ještě pořád patříte mezi ty staromódní lidi, kteří si zuby čistí standardním ručním kartáčkem na zuby? Následující článek vám popíše, jaké funkce a jaké výhody může mít moderní sonický kartáček oproti těm běžným, na které jsme zvyklí.

Stále větší popularita

Elektrické kartáčky se začaly objevovat před několika lety a pro mnohé to byl jen módní výstřelek nebo zbytečně drahý luxus. Pro ty z nás, kteří však péči o zuby věnují více času a pečlivě dbají na ústní hygienu, může být sonický kartáček užitečná investice.

Čas strávený při čištění zubů nám sice ani sonický kartáček neušetří, ale oproti běžným ručním kartáčkům má ten elektrický spousty nadstandardních funkcí, které mohou být prospěšné.

Výhody

Zřejmě největší devizou sonických kartáčků je jejich větší životnost, která tím alespoň částečně kompenzuje vyšší počáteční vstupní náklady.

Dále jsou elektrické kartáčky se sonickou technologií vybaveny například senzory tlaku, mají různé časovače, nastavitelné otáčky, různé varianty rukojetí atd.

Jak sonický kartáček funguje? 

Hlavním funkčním principem sonických kartáčků jsou vysoké vibrace jemných štětečků, které kmitají ve velmi vysokých otáčkách až 62 000 kmitů za minutu a společně s proudem vody jsou schopny velmi efektivně odstraňovat zubní nečistoty nejen ze zubní skloviny, ale hlavně z méně dostupných míst mezi zuby nebo kolem dásní.

Za jednu minutu čištění je tak elektronický kartáček schopen odstranit mnohem větší množství nečistot než kartáček běžný ruční, který tak vysoké efektivity dosáhnout nemůže.

Varianty čištění 

S elektronickým kartáčkem si můžete navolit různé programy čištění podle vaší momentální potřeby nebo podle vašich problémů. Varianty režimů se zaměřují třeba na odstraňování černých skvrn, zubního kamene, masírování dásní nebo zvýšení lesku zubů.


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: BOKEH STOCK / Shutterstock.com

Komentáře