Účetní program vám usnadní podnikání

Účetní program usnadní každému živnostníkovi, ale i firmě mnoho práce. Vybírejte však takový, který je jednoduchý a rychlý na ovládání. Musí být přehledný a obsahovat vše, co pro svou práci potřebujete. Například daňovou evidenci, knihu jízd či evidenci skladu. Nejlepší programy nepotřebují žádné speciální školení, jelikož vás dokážou samy provést.

Účetní program vám usnadní podnikáníÚčetní program má široké využití

Správný účetní program by měl mít hlavně všechny náležitosti, které využijete ke svému podnikání, a neměl by vás zatěžovat ničím navíc. Ty nejlepší programy si můžete sami sestavit dle vašich potřeb, a tak máte na výběr, zda do svého programu zakomponujete:

  • daňovou evidenci,
  • skladovou evidenci,
  • knihu jízd,
  • elektronickou evidenci tržeb,
  • adresáře,
  • fakturace a mnoho dalšího.

Nemějte žádné starosti se zaměstnanci

Účetní program podpoří též starost o zaměstnance. Dokáže vést mnohé personální agendy. Se zaměstnanci bývá mnohdy potíž, protože si musíte pohlídat všechny jejich náležitosti – i to, jak dochází na pravidelné lékařské prohlídky. Ty jsou uskutečňovány pouze jednou za čas, a tak se špatně hlídá, zda má každý zaměstnanec včas provedenou řádnou prohlídku. S tímto problémem vám pomůže například účetní program Pohoda, který tyto náležitosti hlídá za vás.

Změny v legislativě pohlídá za vás

Od účetního programu však můžete očekávat i mnohem víc. V České republice se velmi často mění legislativa. Časté změny probíhají nejen v GDPR nebo obávaném BOZP, ale i v mnoha dalších bodech, v nichž bývá často problém pro obyčejného živnostníka se zorientovat. Dobrý program bude veškeré změny hlídat za vás, a to díky aktualizacím. Kromě účetního programu Pohoda ovládá tuto skvělou vlastnost například i program Money S3.

Do účetního programu by měl investovat každý, kdo podniká, protože jsou to dobře utracené peníze. Předejdete tak řadě nepříjemností.


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: {Freedomz} / Shutterstock.com

Komentáře