Text editor jako součást sady kancelářských aplikací pro tvorbu dokumentů

Mezi základní programy, které by v počítači chybět neměly, patří zejména text editor. Využití nachází v kancelářích, v domácnostech, s jeho pomocí se učí žáci i studenti. Jaká je nabídka kancelářských programů a co od nich lze očekávat?

Text editor jako součást sady kancelářských aplikací pro tvorbu dokumentůKancelářský balík, který umí vše

Když si koupíte nový počítač, základní text editor v něm již možná bude jako součást Windows. Jenže nabídne jen velmi omezené funkce, takže se hodí tak maximálně na poznámky. Dříve nebo později dospějete do stádia, kdy si budete muset pořídit kvalitní kancelářský program, který bude umět psát, vytvářet grafy a tabulky nebo prezentace. V současné době mezi nejvíce používané kancelářské balíky patří sada od firmy Microsoftu. Jeho MS Office najdete v mnoha počítačích, jejichž operační systém je Windows. Nabízí vše, co od takového programu očekáváte. A také něco navíc. Třeba možnost si zaznamenávat grafické i video poznámky, tvořit a upravovat databázi.

Je lepší Microsoft Office 2019, nebo Office 365?

Firma Microsoft nabízí uživatelům kancelářského balíku možnost si zakoupit trvalou licenci Office 2019, nebo si služby předplatit jako Office 365. Výhodou předplatného je hlavně to, že všechny aktualizace a nejnovější funkce a verze programů jsou okamžitě k dispozici. U trvalé licence jsou sice aktualizace, ale nové verze a funkce nikoliv. Pokud uživatel chce nejnovější verzi, musí si koupit novou trvalou licenci. Na trhu pak existují různé verze těchto programů, které jsou určené pro domácnosti, firmy nebo školy.

Alternativa k MS Office

Alternativními programy ke stáhnutí zdarma jsou například LibreOffice nebo OpenOffice. Nabízejí podobné funkce jako MS Office a je možné je naistalovat také do počítačů, které nepoužívají operační systém Windows. Vytvoříte s nimi dokumenty, tabulky i prezentace.

Dáváte přednost klasice v podání MS Office, nebo máte raději alternativní variantu text editoru?


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: {iMoStudio} / Shutterstock.com

Komentáře