Star Wars: Filmová sága se stala fenoménem

Ve světě filmu je jméno režiséra George Lucas pojmem. Stojí totiž za vznikem jednoho fenoménu Star Wars, což je devítidílná řada celovečerních filmů. Milovníci sci-fi jistě znají příběhy nazpaměť a doma možná mají nejeden předmět s motivem těchto snímků. Co vedlo k ohromně popularitě hvězdné ságy?

Star Wars: Filmová sága se stala fenoménemLegenda mezi sci-fi filmy

Star Wars neboli Hvězdné války jsou dílem pro každou věkovou kategorii. Kdo má rád napětí, souboj dobra a zla a kvalitní příběh, ten si přijde na své. Ohromný úspěch si první díl Star Wars získal zejména svými speciálními filmovými triky a efekty. Psal se rok 1977 a divákům bylo předloženo něco, co tu ještě nebylo. Není tedy divu, že zajásali a ihned se těšili na pokračování napínavého příběhu.

Sága Star Wars výrazně ovlivnila vědeckofantastický žánr. Kdo by neznal třeba typické souboje se světelnými meči. Současně drží rekord za nejúspěšnější filmovou sérii historie, který mu hned tak někdo nepřebere. Georgi Lucasovi se podařilo ovlivnit svým dílem nejednu generaci filmových fanoušků.

Star Wars v knižní podobě, i v televizi

Vedle filmové série Star Wars existuje také knižní zpracování těchto filmů. Radost mají zejména nadšení čtenáři, kteří se mohou začíst do příběhů rodiny Skywalkerů. Pochopitelně, že se Star Wars dostalo i do televize jako kreslené filmy i seriály. Dokonce byly natočené také parodie.

Star Wars hry, puzzle a plyšáci

Na fanoušky pak čekají počítačové hry se Star Wars tématikou a další produkty – pro děti jsou určeni plyšáci v podobě oblíbených postav, starší nadšenci a sběratelé jistě ocení široký výběr výstavních figurek. Kromě nich existují také Star Wars puzzle, stavebnice a deskové hry, rozvíjející postřeh, trpělivost a mysl. Fenomén Star Wars na vás vykoukne i z oblečení, hrnků a školních potřeb, jež nesou jeho motiv.

Líbí se vám Star Wars? Která postava je vaše nejoblíbenější?


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: {sdecoret} / Shutterstock.com

Komentáře