Srovnání iPhone 11 a iPhone XS

Přestože je cena kupovaného telefonu zpravidla jedním z klíčových rozhodovacích faktorů každého zákazníka, nemusí být vždy tím hlavním kritériem.

Srovnání iPhone 11 a iPhone XSVe srovnáních mobilů iPhone 11 a iPhone XS většinou vychází vítězně první z nich. Zejména pro ty uživatele, kteří si potrpí na pořizování kvalitních fotografií.

Jaké jsou největší rozdíly? 

Ten hlavní rozdíl, který pozná okamžitě každý uživatel, aniž by začal iPhone ještě používat, je pochopitelně cena. iPhone 11 je levnější. Oba telefony jsou vybaveny duálním fotoaparátem, jeho jednotlivé komponenty se ale v detailech liší.

iPhone 11 má širokoúhlou čočku, zatímco iPhone XS je vybaven teleobjektivem s větší ohniskovou vzdáleností. Výsledkem je, že má fotoaparát schopnost přiblížit detail objektu podobně jako dalekohled, sníží se tím však úhel záběru a hloubka ostrosti.

iPhone 11 má také lepší baterii, která je schopna vydržet delší dobu, a výkonnější procesor. Naproti tomu ale iPhone XS zdobí lepší obrazovka (iPhone XS má OLED, zatímco iPhone 11 LCD) a je také tenčí. Z tohoto srovnání vychází lépe verze XS. iPhone 11 lze doporučit vlastně hlavně těm uživatelům, kteří preferují kvalitnější fotoaparát.

Jaké jsou další klady a zápory

V případě, že hodláte přesedlat z nějaké verze iPhonu, která je starší než XS, pak, ruku na srdce, iPhone 11 je levnější varianta. V porovnání s XS můžete pořídit iPhone 11 asi o čtyři až pět tisíc levněji, což už je slušný cenový rozdíl.

Nenechte se zmást cenou

Přestože je cena kupovaného telefonu zpravidla jedním z klíčových rozhodovacích faktorů každého zákazníka, nemusí být vždy tím hlavním kritériem. iPhone XS má v podstatě tři hlavní výhody.

Lepší display, menší fasetu a teleskopický objektiv. Nejsou to sice bezvýznamné bonusy, ale nestojí úplně za tu extra cenu. Obzvláště když iPhone 11 má lepší baterku a mnohem lepší kameru. Je potom už jenom na vás, jaké máte uživatelské preference.


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: Jacob Lund / Shutterstock.com

Komentáře