Sony Vegas Pro je zajímavým programem na úpravu videí, který si oblíbí i začátečníci

Natáčení videí patří neodmyslitelně k současnosti. Vzhledem k tomu, že velké množství lidí je vybaveno chytrými telefony s možností natáčení videí, ani není takový problém videosnímky pořídit. Moderní doba prostě ušla velký kus cesty a přinesla pokrok v technologiích. K dokonalosti pak už jen chybí nějaký program na úpravu videí. Který si z bohaté nabídky vybrat?

Sony Vegas Pro je zajímavým programem na úpravu videí, který si oblíbí i začátečníciProgramy na úpravu videí

Upravovat videa je zábavné, pokud máte dostatek času a trpělivosti si s tím vyhrát. Díky množství speciálních efektů, kterými programy na úpravu videa disponují, můžete vytvářet zajímavé snímky s hudbou i titulky. A vytvořit si tak třeba poutavou vzpomínku na letní dovolenou. Spousta video editorů je poskytována zdarma – a pro občasné použití nenáročnému uživateli určitě postačí. Kdo ale vyžaduje i něco navíc, pak by měl sáhnout po osvědčené klasice. Tou je i program Sony Vegas od německé firmy MAGIX.

Sony Vegas Pro

Samotný program vznikl už v roce 1999. Jak jeho název napovídá, původním majitelem programu byla firma Sony Creative Software. V roce 2016 ho od ní koupila německá společnost MAGIX a z původního softwaru na úpravu zvuku vytvořila program na stříhání a úpravu videozáznamu s možností nahrávání zvuků a hudby. Od verze 13 se tento software dále nazývá už jen Vegas Pro. Vzhledem k výhodné pořizovací ceně se jedná o program, který si oblíbili hlavně ti, co v oblasti střihu videí začínají. Často s ním pracují youtubeři, nicméně ani profesionálové na něho nedají dopustit.

Pronájem softwaru

Od roku 2018 je možné si program pronajmout formou měsíčního předplatného. Upsat se lze na tři měsíce, nebo na jeden rok. Sony Vegas nabízí také odlehčenou verzi pro domácí použití – Vegas Movie Studio. Jednotlivé jeho verze se liší funkcemi a obsahem balení.


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: {Pavel Korotkov} / Shutterstock.com

Komentáře