SolarWinds MSP: důvodů proč migrovat na RMM řešení rychle přibývá

K nasazení MSP modelů motivují IT prodejce zejména požadavky na vzdálený přístup, automatizaci a rozšířenou IT bezpečnost

SolarWinds MSP: důvodů proč migrovat na RMM řešení rychle přibýváZEBRA SYSTEMS, distributor řešení SolarWinds MSP na českém trhu, očekává, že v letošním roce dojde k další akceleraci přechodu IT prodejců na modely poskytování řízených služeb (MSP).

Hlavní příčinou migrace na poskytování vzdáleného monitoringu a správy (RMM) je podle společnosti SolarWinds MSP pokračující pandemie a z ní vyplývající náročnější požadavky zákazníků na rychlost, flexibilitu a zabezpečení, a následná potřeba samotných IT dodavatelů zvýšit svou produktivitu.

Z přehledu „10 důvodů proč využívat řešení RMM“ vytvořeného společností SolarWinds MSP vyplývá, že 54 % IT administrátorů si dokáže představit úsporu až jedné hodiny práce denně díky využití moderních RMM nástrojů.

Celkem 27 % společností postižených kybernetickým útokem je přesvědčeno, že za úspěšným napadením jejich infrastruktury stojí manuální způsob, kterým provádějí patch management.

Stále více IT prodejců zjišťuje, že zastaralý break/fix model vyžadující fyzickou přítomnost u zákazníka začíná být příliš nákladný a je překážkou dalšího obchodního rozvoje.

SolarWinds MSP mezi hlavní výhody RMM řešení uvádí:

  • Rychlý, bezpečný a cenově efektivní vzdálený přístup dovolující řešit většinu problémů od stolu
  • Automatizace umožňující eliminovat opakující se rutinní činnosti a zvládnout více úkolů se stejným počtem IT pracovníků
  • Automatizovaný patch management, který minimalizuje úroveň zranitelností a rizika kybernetického útoku
  • Rozšířená kybernetická ochrana díky pokročilému zabezpečení koncových bodů a automatizovanému zálohování
  • Škálovatelnost umožňující rychle doplnit nové funkce a přidat nové zákazníky

Tradiční IT prodejci budou v letošním roce pod stále větším tlakem ze strany zákazníků požadujících rychlejší a kvalitnější služby společně se spolehlivější kybernetickou ochranou,“ řekl Ondřej Šabata, Sales Engineer pro řešení SolarWinds MSP ve společnosti ZEBRA SYSTEMS.

Naše společnost připravuje pro své IT a MSP partnery celou řadu materiálů a webinářů, aby měli k dispozici dostatek informací k vyhodnocení a rozhodnutí ohledně přechodu či posílení svého MSP byznysu.“

Více informací o řešení SolarWinds RMM na https://www.zebra.cz/solarwinds-produkt/.


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: SolarWinds MSP

Komentáře