Ransomware jako rostoucí hrozba aneb Proč Do VUMSu na certifikační školení?

Ransomware jako rostoucí hrozba aneb Proč Do VUMSu na certifikační školení?Vzestup Ransomware aneb zvyšování nákladů na zabezpečení vaší firmy. Ministerstvo spravedlnosti USA nedávno popsalo ransomware jako nový obchodní model pro kyber-kriminalitu a globální fenomén.

Ransomware - malware, který infikuje počítače a omezuje jim přístup k souborům a často hrozí trvalým zničením dat, pokud není vyplaceno výkupné - dosáhl epidemických proporcí a je nejrychleji rostoucí kybernetickou kriminalitou.

Každých 40 sekund se nějaký podnik stane obětí útoku. Předpokládá se, že do roku 2019 to bude každých 14 sekund. FBI odhaduje, že celková částka výkupních plateb se blíží 1 miliardě dolarů ročně.

Ransomware je rozhodující proměnnou ve světě počítačové kriminality,“ prohlásil Marc Goodman, autor bestsellerové knihy New York Times Future Crimes a zakladatel Institutu pro budoucí zločiny.

Umožňuje zločincům plně automatizovat útoky. Tím trpí podniky i jednotlivci po celém světě a zároveň rostou zisky mezinárodních syndikátů organizovaného zločinu.“

Ruku v ruce s vzestupem ransomware přichází ke slovu i náklady na zabezpečení. Počítačová kriminalita vytváří bezprecedentní škody jak soukromým, tak veřejným podnikům a zvyšuje výdaje na bezpečnost informačních technologií.

Nejnovější prognóza společnosti Gartner uvádí, že výdaje celosvětové informační bezpečnosti (podskupina širšího trhu s počítačovou bezpečností) vzrostou o 7 % a dosáhnou v roce 2018 cca 93 miliard dolarů.

Tato prognóza nepokrývá různé kategorie kybernetické bezpečnosti jakými jsou Internet věcí, systémy ICS (Industrial Control Systems), bezpečnost IIoT (Industrial Internet of Things), automobilové kybernetické bezpečnosti a mnoha další.

Celosvětové výdaje na produkty a služby v oblasti kybernetické bezpečnosti budou v příštích letech logicky narůstat. Do roku 2021 kumulativně překročí 1 bilion dolarů. Očekáváme celkový meziroční růst trhu bezpečnosti o 12 % - 15 % a to do roku 2021.

Předpovědi analytiků v oblasti informačních technologií stále nedokáží držet krok s dramatickým nárůstem počítačové kriminality. Mezi ně například patří oblíbené ransomware útoky, přesměrováním malware z počítačů a notebooků na smartphony a mobilní zařízení, rozmístění miliardy dolarových zařízení s nedostatečnou ochranou, zástupy najímaných hackerů a sofistikovanější kybernetické útoky, které začínají u podniků, vlád, vzdělávacích institucí a spotřebitelů na celém světě.

Z našeho pohledu, pokud definujete kybernetiku jako sběr dat, ukládání, zabezpečení, analýzu, funkce Threat Intelligence a šíření informací o hrozbách, pak prognóza trhu 1 bilionu dolarů je jen špičkou ledovce,“ říká Jeremy King, předseda představenstva Benchmark Executive Search.

Vývoj kybernetiky se nikdy nezastaví, stejně jako zločinci nikdy přestanou využívat a těžit z tohoto nového prostředí.“

Víte, jak se aktivně bránit proti škodlivému software?

Pro naše partnery připravujeme Obchodně technické školení NetSHIELD, kde budeme probírat mimo jiné také problematiku ransomware - povíme si o klíčových vlastnostech produktu NeTSHIELD a na praktických ukázkách ukážeme schopnosti obrany proti malware, ransomware, phishingu a posouzení zranitelností.

Školení je zakončeno testem, po jehož úspěšném složení bude účastníkům vydán certifikát. Školení pro naše partnery pořádáme zdarma.

  • Kdy: 16.5.2018 v 11 hodin
  • Kde: VUMS DataCom, Šárka Business Park, Praha 6
  • Registrace: www.datacom.cz

Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: VUMS Datacom

Komentáře