RAD novým partnerem Fortinetu pro oblast OT bezpečnosti

Společnost RAD se připojila jako jeden z nových partnerů v oblasti operačních technologií, aby prostřednictvím Fortinet Security Fabric chránili rozvíjející se kybernetickou doménu.

RAD novým partnerem Fortinetu pro oblast OT bezpečnostiRozšíření systému Technology Alliances, jehož je RAD nově součástí, bude zahrnovat čtyři vedoucí technologické společnosti.

  • OT průmysl je ovlivňován konvergencí a digitální transformací. Vzhledem k tomu, že fyzické a IT sítě se i nadále integrují, včetně sítí v kritických infrastrukturách a průmyslových automatizačních společnostech, sítě OT využívají dobře integrované řešení založená na silné segmentaci a specializovaných analytických nástrojích, které zajišťují bezpečnost a spolehlivost fyzických procesů a věcí.
  • Nově uvedená partnerství vč. společnosti RAD, rozšiřují řadu integrovaných bezpečnostních řešení, která jsou nyní k dispozici zákazníkům OT prostřednictvím Fortinet Security Fabric.
  • Platforma Security Fabric společnosti Fortinet zaměřená na počítačovou bezpečnost využívá rozhraní Fabric API, Fabric Connectors a DevOps skripty a nástroje k vytvoření otevřeného ekosystému, který umožňuje přizpůsobit špičkové technologické řešení. Tento integrovaný přístup jednoduše spojuje širokou škálu kritických bezpečnostních řešení navržených pro segment OT, které umožňují komplexní a centralizované zabezpečení a spolehlivost.

Organizace transformují své OT sítě aby zpřístupnily výhody internetu a připojených zařízení IoT. Protože se však kyber zločinci začínají agresivněji zaměřovat na zařízení a systémy OT, sítě OT se musí vyvíjet tak, aby řešily narůstající riziko kybernetické bezpečnosti. Výzva spočívá v tom, že povaha mnoha OT sítí vyžaduje specializované bezpečnostní technologie a řešení s cílem poskytnout ochranu bez vlivu na funkce často citlivých zařízení a systémů. Dle společnosti Gartner: "Sbližování systémů IT a OT v kombinaci se zvýšeným využíváním IoT v průmyslových prostředích je výzvou pro mnoho bezpečnostních postupů při definování nejlepší architektury zabezpečení, která se přizpůsobuje transformaci a modernizaci prostředí." OT sítě se objevují jako nový cíl pro hackery. Proto potřebují jednotnou soudržnou platformu, která jim umožní bezproblémově řešit bezpečnostní riziko bez přetížení zdrojů bezpečnostních složek nebo zásahu do prostředí sítí.

„RAD se zaměřuje na zajištění nasazení průmyslových IoT (IIoT) pro distribuované a vzdálené lokality. Kombinované řešení od společnosti RAD a Fortinet Security Fabric poskytne lepší flexibilitu a funkčnost a zároveň sníží počet zařízení a související náklady. Fortinet a RAD poskytují integrovanou agregaci a správu zabezpečení, což zvyšuje úroveň zabezpečení celého řešení."

 - Ophir Fuxviceprezident, vedoucí divize kritické infrastruktury v RAD

Více o produktech společnosti RAD na www.datacom.cz


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: VUMS Datacom

Komentáře