Power BI aneb firemní data pod kontrolou

Pro rozvoj firmy je důležité mít přehled nejen o pohybu peněz, ale také o jejích pobočkách, zaměstnancích a vlastně veškerém jejím chodu. Získat tyto informace pomáhají nejrůznější aplikace. Abyste však z těchto dat vytvořili čitelné analýzy, potřebujete MS Power BI. Co to je a jak vám pomůže?

Power BI aneb firemní data pod kontrolouPlatforma pro sběr a analýzu dat

Pod MS Power BI si představte analytickou platformu, jež sbírá, organizuje a vizualizuje data z nejrůznějších zdrojů. Program je schopen zpracovat velké množství informací a vytvořit z nich tabulky a grafy pro přehledné čtení. Oblibu si platforma získala také díky tomu, že ji lze snadno personalizovat a má intuitivní rozhraní, takže práci s ní každý, kdo se v datech orientuje, rychle pochopí. Díky Power BI nemusí být statistika nudnou záležitostí. Navíc s její pomocí si data zpracujete sami bez nutnosti zapojit do toho externí firmu, jež se analýzami zabývá.

Co je silnou stránkou Power BI?

S Power Bi zpracujete nejen byznysové analýzy. Uplatnění najde také v oblasti výzkumu, kdy vědcům pomáhá s prezentací jejich výsledků. Kromě vědy lze s platformou pracovat při průzkumu veřejného mínění, práci usnadňuje také sázkařům nebo sportovcům. Součástí Power BI je několik aplikací, přičemž každá má na starosti něco jiného. Power Query transformuje data z různých zdrojů. Power Pivot pracuje s datovými modely. 3D vizualizaci má na starost Power Map, zatímco Power View vytváří interaktivní tabulky a grafy.

Pro počítače i mobily

Platforma pro analýzy Power BI je k dostání v několika verzích – pro počítače i mobily. Power BI Desktop využívají zejména soukromníci a malé podniky. Existuje také její plná cloudová verze – Power BI Service. Pro publikování údajů slouží Power BI Report Server. App Power BI Mobile slouží pro mobilní telefony s operačními systémy Android, iOS i Windows.


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: {everything possible} / Shutterstock.com

Komentáře