Photo editor aneb mistrem úpravy fotografií snadno a rychle

Zdá se vám, že celebrity v časopisech jsou bez jediné chybičky? Jak je to možné? Copak jsou skutečně tak dokonalé, zatímco vy se trápíte s několika faldíčky navíc, počítáte přibývající vrásky a nemůžete se domluvit se svými vlasy? Je pravdou, že spousta fotografií je digitálně upravována. Někdy i tak, že realitě odpovídají jen trochu. Chcete si také pořídit photo editor?

Photo editor aneb mistrem úpravy fotografií snadno a rychleVýhoda digitálních fotoaparátů

Pryč je doba, kdy na jediný záběr při pořizování fotografie bylo třeba složitě nastavit clonu a čas, aby fotografie vyšla dobře. Dnes to máme s digitálními fotoaparáty a mobilními telefony mnohem jednodušší. Nemusíme šetřit s filmem, protože fotografie se ukládají na kartu. A lze jich nafotit celé stovky a z nich pak vybrat ty, které se nejlépe povedly. A ještě navíc je můžeme i upravovat pomocí speciálního programu na úpravu fotografií, který je photo editor.

Když se fotografie nepovede

Photo editorem lze fotografii podstatně vylepšit. K tomu slouží řada nástrojů, které tento program obvykle obsahuje – sady štětců, rozostření, zaostření, úprava jasu a hloubky nebo kontrastů. I když photo editory pracují na podobném principu, jsou mezi nimi určité rozdíly. Některé programy je možné stáhnout i zadarmo. Jsou vhodné pro občasnou úpravu fotografií, pokud nevyžadujete speciální funkce. Jestliže ale chcete upravovat fotky na vyšší úrovni, je lepší si koupit licenci kvalitního photo editoru. K těm nejoblíbenějším patří zejména Adobe Photoshop Elements, Zoner Photo Studio a CorelDraw Graphic Suite.

Je lepší trvalá licence, nebo předplatné?

Také u photo editorů je možnost si zakoupit trvalou licenci a využívat ji neomezenou dobu. Nebo si předplatit využívání programu na určitou dobu, kdy máte k dispozici vždy aktuální verzi programu a nejnovější funkce. Toto u trvalé licence chybí. Takže když vyjde nová verze programu, je třeba si ji zakoupit na rozdíl od předplatného.


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: {Rawpixel.com} / Shutterstock.com

Komentáře