Oral B nebo Philips Sonicare?

Philips Sonicare DiamondClean Smart je sice nepatrně dražší než Oral B, pokud si ale potrpíte na důkladnou ústní hygienu, rozhodně nebudete litovat pár stovek navíc.

Oral B nebo Philips Sonicare?Uvažujete o tom, že si pořídíte elektronický zubní kartáček a nevíte si rady s tím, který si vybrat z bohaté nabídky kartáčků momentálně dostupných na trhu? V následujícím textu srovnáme elektrický kartáček Oral B a kartáček Philips Sonicare.

Elektrický je lepší

Ještě před výběrem konkrétního druhu elektrického zubního kartáčku je důležité si ujasnit, jestli má pro nás elektrický kartáček vůbec význam. Většině lidí zatím stačí používat kartáček standardní a utrácet peníze za dražší elektrický pro ně nemá význam.

Je sice pravda, že počáteční vstupní náklady na koupi elektrického zubního kartáčku jsou vyšší, je to ale investice, která se časem vyplatí a vrátí, a to nejen finančně. 

Samotný elektrický kartáček Oral B má delší životnost, je vybaven spoustou funkcí, v nichž si můžete nastavovat působení tlaku, rychlost otáček i nejrůznější programy, díky nimž je péče o vaše zuby a ústní hygienu nesrovnatelně lepší, než když používáte standardní ruční kartáček.

Vyšší cena se časem vrátí nejen v podobě zdravějších zubů a lepšího pocitu v ústech, ale hlavně v účtenkách za zubaře. Péče o zuby a dásně je s elektronickým kartáčkem lepší.

Elektrický kartáček Oral B

Elektrický kartáček Oral B je možno získat hned v několika variantách, záleží vždy pochopitelně na individuálních preferencích, možnostech a potřebách. Pro ty, kteří ještě s elektrickým kartáčkem nemají zkušenosti, do začátku stačí základní kartáček Oral B PRO 750. Lepší, ale citelně dražší verze je pak kartáček Oral B Genius.

Philips Sonicare

I nizozemská společnost Philips má svůj kartáček pro náročné. Philips Sonicare DiamondClean Smart je sice o malinko dražší než Oral, pokud si ale potrpíte na důkladnou ústní hygienu, rozhodně nebudete litovat pár stovek navíc.


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: Sasa Suster / Shutterstock.com

Komentáře