OneDrive: Cloudové úložiště pro domácnosti i firemní uživatele

Volný prostor pro ukládání digitálních dat řeší snad každý majitel počítače. Když nestačí hard disk v počítači, vypomohou si externím. V současné době velkou oblibu získávají také cloudová úložiště, která nabízejí možnost uložit si soubory a mít k nim přístup ze všech zařízeních, jež jsou k internetu připojena. Jaké se nabízejí možnosti?

OneDrive: Cloudové úložiště pro domácnosti i firemní uživateleJak ukládat soubory

Vedle cloudového úložiště, které poskytuje Google, je tu také OneDrive od firmy Microsoft s 1 TB prostoru. Poprvé jsme se s ním mohli seznámit v roce 2007. Jeho výhodou je hlavně to, že uložené soubory lze zpřístupnit kromě jejich vlastníka také jeho přátelům, případně obchodním partnerům v rámci týmové práce, pokud to okolnosti vyžadují. Bývají označované jako veřejně přístupné a není třeba k jejich stažení mít účet u Microsoft.

Kde získat OneDrive?

Jestliže máte na svém počítači instalovaný operační systém Windows 10, je OneDrive jeho součástí jako jedna z aplikací. Získáte ho ovšem i zakoupením nejnovější verze Microsoft Office. Vedle snadného zpřístupnění souborů OneDrive dále nabízí synchronizaci a možnost správy aplikace z mobilního telefonu, tabletu či počítače. Lze si nastavit automatickou zálohu některých položek. K používání OneDrive si stačí vytvořit jeden účet na Microsoft. Služba nemá fyzickou podobu, takže soubory z ní nelze zcizit. I když třeba ztratíte mobil, máte-li soubory uložené na OneDrive, nic se vám z nich neztratí.

Pro domácnosti i do firem

OneDrive je ideální aplikací pro sdílení souborů, fotografií, tabulek, analýz, také pro firemní účely. Přístup do něho může mít celá pracovní skupina, což značně ulehčí spolupráci mezi jednotlivými členy. Prostřednictvím e-mailové zprávy odešlete odkaz na OneDrive, kde je soubor uložený. Není třeba přeposílat celý objemný soubor. Ušetříte si tak spoustu práce i času.

Jakou máte zkušenost s používáním OneDrive?


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: {winui} / Shutterstock.com

Komentáře