Kompaktní server do kanceláře od firmy Thomas-Krenn

S Micro serverem MI106 přestavuje firma Thomas-Krenn kompaktní, tichý a cenově dostupný server ve formátu Mini-ITX, který se skvěle hodí pro použití v kanceláři.

Kompaktní server do kanceláře od firmy Thomas-KrennServer MI106 je poháněn 4jádrovým procesorem Intel Celeron (j1900). Maximálně 16 GB RAM ve dvou DIMM modulech zajišťuje dostatek paměti. O rychlé síťové připojení se postará 1GB LAN port a díky celkem 6 USB portům (včetně dvou USB 3) je možné připojit dostatečné množství příslušenství.

MI106 se výborně hodí pro typické kancelářské úkoly, např. jako emailový nebo komunikační server. Ideální je také v kombinaci s Windows Server Essentials nebo Univention Corporate Server, pro které je také certifikován.

Pokud je server určen do kanceláře, měl by být co nejtišší, aby zaměstnance nerušil při práci. Micro server je navržen jako velmi tichý systém a jeho velký přední ventilátor je téměř neslyšitelný.

Malé šasi s rozměry 20x31x27 cm nabízí dostatek prostoru pro čtyři 3,5" hot swap pevné disky, které je možné spravovat pomocí volitelného hardware RAID řadiče. Celkovou kapacitu těchto disků si můžete nakonfigurovat podle potřeby až na 32 TB v online shopu firmy Thomas-Krenn.

Další dva interní 2,5" sloty jsou k dispozici pro SSD disky například pro operační systém, nebo aplikace. S takovou kapacitou disků je MI106 zajímavý také jako mediální server pro uživatele, kteří potřebují ukládat větší množství dat, např. reklamní agentury, nebo fotografy.

MI106 je stejně jako všechny ostatní servery firmy Thomas-Krenn otestován pro Windows a všechny hlavní distribuce Linuxu. Micro server je také kompatibilní s open source NAS (Network Attached Storage) operačním systémem FreeNAS, a tak představuje otevřenou a flexibilní alternativu k proprietárním NAS zařízením.

Dostupnost a cena

Micro server MI106 je aktuálně k dispozici od 7 840 Kč (bez disků, 2 GB RAM).


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: VUMS Datacom

Komentáře