Kalkulačka jsou pro mnohé studenty doslova nezbytností. Je to dobře?

Kalkulačka byla poprvé představena před více než 40 lety – a jednoznačně potěšila všechny studenty na celém světě. Samozřejmě byla prvně vynalezena pouze její základní verze se značně omezenými možnostmi – a mohla tak být použita jen pro počítání základní aritmetiky.

Kalkulačka jsou pro mnohé studenty doslova nezbytností. Je to dobře?Jakou kalkulačku si můžete pořídit?

V dnešní době se již se nemusíme limitovat pouze na to, že existuje jedna kalkulačka, ale můžeme vybírat z několik verzí:

Vědecká kalkulačka

Je nejlepší volbou nejenom pro studenty středních škol, ale také pro vysokoškoláky, kteří se věnují technickému zaměření. Ocení ji ale samozřejmě i vědci, jelikož disponuje mnoha potřebnými funkcemi pro složité výpočty.

Stolní kalkulačka

Tento typ kalkulačky se hodí spíše pro kanceláře, kde není nutné se zabývat složitými výpočty, ale je nutné v rychlosti něco spočítat. Jednoduše, jak již název vypovídá, ji položíte vedle sebe na stůl, kde je vám hned k dispozici. Můžete ji také pořídit pro své malé školáky na domácí výpočty. Na cesty je vhodná také kapesní verze této jednoduché kalkulačky.

Grafická kalkulačka

Pokročilý typ kalkulačky, který umožňuje studentům zobrazovat výsledky pomocí grafů či tabulek. V mnoha ohledech jim tak zjednoduší práci. Výhodou těchto kalkulaček je velký displej a vnitřní paměť. Můžete si tak ukládat své grafy a na jejich základě vytvářet analýzy.

Fungují vědecké kalkulačky opravdu jako berle pro líné studenty?

To, že student používá ke své práci kalkulačku, neznamená, že by měl být nějak degradován, ba naopak. Díky kalkulačce může řešit mnohem složitější úkoly, které by jinak nebyl člověk schopný vyřešit – a dává jim tak možnost kreativního myšlení.

Kalkulačka je bezesporu velice důležitý nástroj. Dle jejich používání se samozřejmě liší cenově a značkou.


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: kos1976 / Shutterstock.com

Komentáře