Jaká je ta správná televize pro vás? Poradíme, dle čeho vybírat

Musíme si přiznat, že televize je něco, bez co se drtivá většina z nás už neobejde. Zapínáme ji automaticky hned, jak dojdeme z práce, prostě aby jenom nebylo ticho či jako kulisu. S postupujícími technologiemi je ale stále složitější vybrat tu správnou. Jak tedy na její výběr?

Jaká je ta správná televize pro vás? Poradíme, dle čeho vybíratVelikost obrazovky

Pokud se rozmýšlíte, jakou pořídit velikost obrazovky, věřte, že zde platí přímá úměra, kdy větší obrazovka je vždy lepší. S velkými rozměry televize máte ze sledování mnohem lepší zážitek. V tomto případě je ale také důležitá vzdálenost, ze které TV sledujete. Nejlépe byste měli sedět od televize 2,3 až 3x tak daleko, než je úhlopříčka vaší televize.

LED-LCD nebo OLED?

Pokud vám záleží na tom, aby byla kvalita obrazu na skutečné vysoké úrovni, zkuste se zaměřit na OLED televizory, které dosahují skvělé kvality – a jejich cena poslední dobou stále klesá, což je skvělá zpráva. Pozorovací úhly OLED televize jsou vynikající. Barva zůstává živá i pro diváky, kteří nesedí zrovna přímo naproti televize.

Displej OLED televize je kombinací toho nejlepšího z LCD a plazmové televize. Největší výhodou OLED televize je, že nepotřebuje podsvícení, jako ostatní typy televizí. Prakticky ve všech svých vlastnostech předčí LCD televizory.

Dálkové ovládání hraje důležitou roli

Všichni jsme zvyklí na klasické tlačítkové dálkové ovládání, které každá běžná televize potřebuje. Nicméně televize pokročilejších tříd přišly také s inovacemi dálkových ovladačů, které můžete ovládat jak gesty, tak i třeba hlasovými pokyny. Fungují na způsob bezdrátové myši. Tyto inteligentní ovladače si oblíbily hlavně značky LG a Samsung, jejichž pokročilejší modely jsou mezi svými uživateli populární.

A jakou novou televizi si pořídíte vy?


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: MAX BLENDER 3D / Shutterstock.com

Komentáře