Huawei P20 Lite recenze. Co nás mile překvapilo?

V roce 2018, kdy byl tento telefon předveden společnosti, se ukázal Huawei P20 Lite jako jeden z nejlepších telefonů střední třídy. Má působivý design, a ještě lepší specifikace. Na pohled vám může připadat podobný jako iPhone X – a také se pyšní spoustou dalších výhod. Jakých?

Huawei P20 Lite recenze. Co nás mile překvapilo?Design a displej

V případě Huawei P20 Lite se vyplatí investovat do kvalitního pouzdra, protože je vyroben převážně ze skla. Samozřejmostí je snímač otisků prstů na zadní straně telefonu, který funguje překvapivě rychle. Jedná se o jednu z nejlepších zabezpečovacích funkcí, která poskytuje také možnost snímání otisku prstu pro placení skrze internetové bankovnictví.

Jistě vás potěší 5,84-palcový displej s rozlišením 2280 x 1080 pixelů. Ty zajistí, že všechny barvy budou jasné a zářivé. Samozřejmě, že teplotu barev můžete jednoduše regulovat.

Vlastnosti telefonu

Je velice překvapivé, jak je tento telefon lehký v ruce, váží totiž jen 145 g, což je o mnohem méně než ostatní telefony. Pokud nemáte rádi vibrace při psaní zpráv, můžete je samozřejmě v nastavení klávesnice vypnout. Zajímavé je také, že 3,5 mm jack na sluchátka je umístěn ve spodní části telefonu, což umožňuje kvalitnější přenos zvuku. Vedle tohoto konektoru je umístěn USB-C pot a reproduktor.

Další věc, co vás potěší, je automatická korekce jasu obrazovky, která se přizpůsobuje okolnímu světlu, takže jeho používání bude pro vás plynulé i ve tmě.

A ve výčtu pozitiv Huawei P20 Lite pokračujeme. Velkou výhodou je totiž i LED světýlko, které vás upozorní na notifikaci, jako jsou například zmeškaný hovor, SMS či upozornění z jakékoli aplikace v případě, že je obrazovka vašeho telefonu vypnuta. Nemusíte ji tak zapínat pokaždé, když chvíli nejste u telefonu, abyste jej zkontrolovali.

Je to jednoznačně super volba v poměru cena versus výkon.


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: Maria Savenko / Shutterstock.com

Komentáře