ECI poskytne novou optickou vrstvu pro holandskou síť SURFnet

ECI poskytne novou optickou vrstvu pro holandskou síť SURFnetECI, globální poskytovatel řešení ELASTIC Network řešení, a SURFnet, holandská národní výzkumná a akademická síť, v prosinci oznámili podpis smlouvy pro pokládku optických kabelů pro síť SURFnetu.

Další generace SURFnet sítě, SURFnet8, bude zahrnovat vysokorychlostní optické řešení 100G ECI Apollo a nové re-konfigurovatelnými ROADM. Tato nová síť bude podporovat služby poskytované SURFnetem pro vzdělávací a výzkumné organizace v Nizozemsku.

Je jasné, že nastal čas na přechod na sítě nové generace, jelikož jsme přerostli naši současnou infrastrukturu, která již neposkytuje dostatečnou flexibilitu nebo šířku pásma na vlnové délce. Navíc toto nové řešení umožňuje automatizaci operací a obnovení šířky pásma, důležité funkce pro budoucnost,“ uvedl Jac Kloots, projektový manažer společnosti SURFnet.

Z devíti kandidátů výběrového řízení jsme vybrali ECI, jelikož nabízí bezkonkurenční kombinaci pokročilých funkcí a služeb spolu s možností rychle, snadno a nákladově efektivně migrovat na 400G, což do budoucna může být vyžadováno. Vynikající podpora cizích vlnových délek byla druhým rozhodujícím faktorem. Jsme potěšeni spoluprací s ECI, takže můžeme i nadále poskytovat to nejlepší holandské vzdělávací a výzkumné komunitě.“

Mezi schopnosti platformy ECI Apollo může být jmenováno jeho nasazení coby transparentní a flexibilní DWDM systém. Kombinuje vysoký výkon a nízkou latenci se softwarem konfigurovatelného, bezbarvého, bezesměrného a bez mřížkového optického routingu pro maximální efektivitu a programovatelnost sítí.

ECI dlouhodobě úzce spolupracuje s národními výzkumnými a vzdělávacími sítěmi (NREN) po celém světě, SURFnet je šestým NREN zákazníkem v Evropě a třetí taková nabídka, kterou jsme získali v posledních několika měsících. Jsme rádi, že se společnost SURFnet rozhodla ECI důvěřovat," uvedl Christian Erbe, ředitel pro veřejný a vládního sektor EMEA ECI.

Apollo je dobrou volbou pro ty, kteří chtějí upgradovat svou technologii. Vlastní vývojová strategie ECI zajišťuje, že naši zákazníci kupují řešení, které může růst a přizpůsobit se, jak se mění jejich potřeby. Řešení Apollo 200G/1T má vlastní evoluční cestu k programovatelným sítím budoucnosti.“

S novou fotonickou vrstvou je holandská vzdělávací a výzkumná komunita připravena pro budoucnost. Jsme přesvědčeni, že spolu s ECI a jejich platformou Apollo se budeme pohybovat směrem k síti, která umožňuje univerzálnější poskytování služeb a dostatečnou šířku pásma pro instituce, učitele a výzkumné pracovníky," uvedl Erik Huizer, ředitel SURFnetu.

SURFnet přejde na nové řešení ECI v roce 2017. Více o platformě Apollo na stránkách www.datacom.cz.


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: VUMS Datacom

Komentáře