E-learning: Snadná cesta ke vzdělávání

Počítače, mobily, tablety a internet jsou zdrojem četné zábavy, která také do života patří. Lze díky nim hrát počítačové hry, komunikovat s přáteli na sociálních sítí, ale také se třeba vzdělávat. E-learning je moderním způsobem studia bez nutnosti osobně navštěvovat vybraný kurz. Stačí si sednou k PC nebo vzít do rukou svůj smartphone, pustit si výukový program a učit se. Co všechno je možné takto studovat?

E-learning: Snadná cesta ke vzděláváníStudium si naplánujete podle vlastního rozvrhu

E-learning lze využít ke studiu tehdy, kdy máte právě volný čas. Třeba v zaměstnání během pauzy na oběd, v MHD nebo v klidu doma. Nejste omezeni nutností někam docházet nebo kupovat drahé učebnice, stačí si výukový program pustit a učit se. Nezbytností je samozřejmě chuť do učení a potřeba něco dokázat.

Jaké výhody e-learning nabízí?

Když chodíte do školy nebo kurzu, musíte dodržovat určitý rozvrh, který vám ale nemusí ve všem vyhovovat. E-learning je v tomto ohledu jiný. Rozvrh si určíte vy. Sami si stanovíte, kdy se budete chtít učit, takže studovat můžete vlastním tempem, nikdo vás do ničeho nenutí. Výuka probíhá se zapojením multimédií nebo výukových her. Studovat takto můžete cizí jazyky, děti se mohou přiučit matematice, češtině či dalším školním předmětům. Pomocí e-learningu se ale lze naučit také pracovat třeba se sadou Microsoft Office, s programem Adobe Photoshop či Lightroom.

E-learning zdarma, jako trvalá licence i předplatné

Pokud si nejste jistí, jak vám bude e-learning vyhovovat, můžete vyzkoušet nejprve demo nebo trial verzi placených programů. Pak teprve po zvážení všech pro a proti si zakoupíte placenou verzi, a to buď jako trvalou licenci, nebo předplatné na měsíc či rok. Tímto způsobem se můžete naučit pracovat s Wordem, Excelem, PowerPointem i Outlookem. Některé výukové programy, zejména pro děti, jsou poskytovány zcela zadarmo. Jedná se hlavně o zábavné vědomostní hry.


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: {Undrey} / Shutterstock.com

Komentáře