Domácí telefon pro větší bezpečí

Je fajn vědět, kdo k vám přichází na návštěvu. Upozorní vás na ni domovní zvonek s telefonem neboli domácí telefon. Je to chytrá věcička, jež umožňuje vidět příchozího za zavřenými dveřmi. A vy tak máte možnost se rozhodnout, jestli je vůbec otevřete, či nikoliv. Jak domácí telefon funguje?

Domácí telefon pro větší bezpečíPraktický pomocník do domácností i firem

I když žijeme v nebezpečné době, stále se mezi námi pohybují osoby, kterým je lepší dveře domácnosti neotevírat. Digitální domácí telefon s obrazovkou je v tomto velkým pomocníkem. Ukáže vám nově příchozího ještě před tím, než se s ním pustíte do hovoru. Jedná se tedy o bezpečné řešení situace zejména tehdy, máte-li doma malé děti. Hodí se však také pro využití na recepcích firem pro kontrolu pohybu návštěvníků.

Hands-free domovní telefon

Moderní technologie umožňuje také využití internetu. Obraz z domácího telefonu se zvonkem a kamerou je vysílán na počítač, tablet nebo chytrý telefon. Notifikací upozorní na pohyb, takže máte ihned přehled o tom, kdo k vašemu domu přichází. Kromě toho umí archivovat návštěvníky, kteří k vám kdy zavítali. Data se ukládají do cloudu. Velkou výhodou je možnost ovládání domácího telefonu přes smartphone, což v současné době patří již ke standardu.

Domovní telefony pro panelové domy

Pokud bydlíte v panelovém domě, kde se pro větší bezpečnost jeho obyvatel uzamyká hlavní vchod, určitě oceníte výhody domácího telefonu. Obvykle funguje na principu jednostranné hlasové komunikace. Tento komunikátor je schopný na dálku dveře otevřít bez toho, abyste museli jít je otevřít osobně. Některé typy domácího telefonu pracují i s videem a oboustrannou komunikací, kdy zároveň příchozího také vidíte a slyšíte a můžete s ním tedy hovořit. Jedná se o mnohem bezpečnější řešení než běžný audio komunikátor, který pracuje jen s hlasem, a to jednostranně.


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: {Daniel Jedzura} / Shutterstock.com

Komentáře