Cloudové služby a technologie v bezpečnostním průmyslu

Cloudová technologie přináší nový rozměr do oblasti security. Seznamte se s platformou MAXPRO Cloud od společnosti Honeywell, která umožňuje snadnou a sjednocenou správu bezpečnostních řešení od kamer až po přístupové systémy.

Cloudové služby a technologie v bezpečnostním průmysluSlovo cloud je stále více frekventovaný termín, za kterým se skrývají servery připojené k internetu nabízející nejrůznější typy služeb a programů veřejnosti i firmám a to většinou formou placeného pronájmu nebo placené služby.

V současné době cloud využíváme do určité míry prakticky všichni a to jak ve svém soukromém životě v podobě úložišť pro filmy, fotografie a další typy mediálních souborů, zálohování svých chytrých telefonů, e-mailové schránky atd., tak ve svém pracovním životě v každodenní komunikaci a sdílení informací s kolegy či obchodními partnery.

Využití cloudu proniklo i do bezpečnostního průmyslu a dá se říct, že prakticky do všech jeho odvětví od poplachových a kamerových systémůk systémům kontroly přístupu a tuto platformu používá a nabízí stále více výrobců jako například Honeywell, Jablotron, HIK Vision, Tyco, Ajax a mnoho dalších. Technologie těchto výrobců jsou schopny obsáhnout širokou škálu instalací od malých bytů a rodinných domů, přes střední komerční objekty, firmy a prodejny až po velké rozsáhlé areály s velkým množstvím budov.

Představujeme MAXPRO Cloud společnosti Honeywell 

Rostoucí poptávka po cloud technologiích a vzdálené správě bezpečnostních systémů je jedním ze současných technologických trendů. MAXPRO Cloud je bezpečností softwarová platforma, která ve svém prostředí integruje bezpečnostní technologie tohoto výrobce v podobě kamerových, poplachových a přístupových systémů do jednoho celku, a to vše z pohledu ovládání, monitoringu, nastavení nebo správy uživatelů. Služba je určena primárně pro instalační firmy, bezpečnostní agentury, integrátory a pulty centralizované ochrany.

Do služby je možné se bezplatně registrovat přímo na stránce MaxproCloud viz https://mymaxprocloud.eu a dále poskytovat tuto službu lokálním koncovým uživatelům bezpečnostních technologií Honeywell. Podmínky poskytovaných služeb a ceny pro lokální poskytovatele jsou popsány přímo na portále MaxproCloud ve smlouvách EULA a SLA.

Koncept řešení MAXPRO Cloud

Výrobce Honeywell jako jeden ze světových leadrů v oblasti zabezpečení nabízí propracované řešení se službami napříč prakticky všemi slaboproudými bezpečnostními technologiemi.

MAXPRO Cloud je ideální řešení zejména pro uživatele s větším počtem lokalit. WEB aplikace nebo Smart aplikace umožnují správci pohodlně ovládat jednotlivé bezpečnostní systémy. K dispozici je například globální správa uživatelů PZTS a EKV, ovládání zabezpečení a dveří, reporting událostí, online náhled na kamery i VIDEO záznam do cloudu.

Obrovskou výhodou tohoto řešení je odbourání jakýchkoliv instalací aplikací na lokální počítače a tím i údržby softwarového řešení. Vše za vás spravuje výrobce.

Schéma ekosystému MAXPRO Cloudschéma řešení MAXPRO Cloud


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: ADI Global

Komentáře