BigBlue: Výkonné a spolehlivé nabíjecí stanice a solární panely

SETOS spol. s.r.o.  | 3. 4. 2023 17:05

Sdílet

Ani na chatě či v kempu, kde není zavedená elektřina, ani na zelené mýtině uprostřed lesa nemusíte řešit nepřítomnost elektrické zásuvky. Díky nabíjecím stanicím BigBluepodporou solárního napájení můžete mít svůj vlastní zdroj energie vždy přímo po ruce.

Značka BigBlue vznikla už v roce 2007, zabývá se vývojem udržitelných technologií na výrobu energie a působí v Evropě, USA i v Asii. Od roku 2020 nabízí právě i výkonné bateriové stanice a příslušenství v podobě solárních panelů. Stanice představují všestranný, výkonný zdroj elektrické energie, jsou šetrné k životnímu prostředí, a díky důslednýmcertifikacímjsou bezpečné a spolehlivé. Jejich budoucnost vidí BigBlue mimo jiné v podobě solárních generátorů a záložních zdrojů v rodinných domech.

Nabíjecí stanice jako vaše soukromá elektrárna

Nabíjecí stanice si můžete představit jako přenosné skříňky / kufry na kolečkách, jež jsou plné akumulátorů a na kterých v závislosti na kapacitě a výbavě najdete různé výstupní konektory a také elektrické zásuvky.

Popravdě řečeno, používané označení „nabíjecí stanice“ toto praktické zařízení trochu podceňuje. Sice dokážou nabít třeba laptop nebo mobil, ale podstatné je, že umí zajistit také napájení – fungovat jako stálý zdroj elektřiny například pro stolní počítač, ledničku, televizor či jiné přístroje, které byste normálně zapojili do elektrické zásuvky ve zdi. I proto se nabíjecím stanicím někdy říká také „bateriové, což je přesnější (anglicky jde mimochodem o „power station“).

Možných využití je bezpočet. Běžně si je lidé pořizují na kempování či na chaty, kde nemají zavedenou elektřinu. Můžete je mít i v bytě v centru města a používat je jako rezervní zdroj energie, když vypadne proud. Profesionálové, například fotografové s výkonným osvětlením, jimi zase mohou nahradit nemoderní, hlučné a neekologické dieselové agregátory a bez problémů napájet svou drahou výbavu třeba uprostřed pouště.

V době psaní tohoto článku nabízíme v této kategorii čtyři modely BigBlue, které se liší kapacitou, nabídkou výstupů a samozřejmě také velikostí a cenou: CellPowa 600, 1000, 1500 a 2500. Všechny se přehledně ovládají, lákají na rychlé nabíjení (jak samotné stanice, tak k ní připojených zařízení), výbornou živnost a ochranu proti přebíjení, nadproudu i zkratu.

Jako konkrétní příklad se podívejme na nejvyšší model CellPowa 2500 s kapacitou 1843,2 Wh. Ten nabízí šest výstupních elektrických zásuvek (AC), 2× USB-A s rychlým nabíjením, 2× USB-C s podporou PD, 1× DC výstup, 2× DC 5,5 mm a 12V autozásuvku. Umí napájet mnoho zařízení po mnoho hodin a nabízí i funkce, jako je například bleskurychlé uvedení do provozu v případě výpadku proudu (slouží jako záložní zdroj k počítači) nebo režim vysokého příkonu, pokud například potřebujete napájet profesionální nářadí.

Solární panely – čistý zdroj energie

Nabíjecí stanice BigBlue můžete napájet standardně ze sítě nebo z automobilu, ale pokud chcete dlouhodobě snížit vlastní spotřebu nebo se budete pohybovat v místech, kde elektrické zásuvky prostě nejsou (například při onom kempování), oceníte již zmíněnou možnost nabíjení přes solární panely.

V nabídce máme momentálně hned čtyři (Solarpowa 100, 150, 200 a 400), přičemž číslo v názvu přehledně a logicky odkazuje na jmenovitý příkon ve wattech. Panely jsou voděodolné, odolné vůči korozi, blednutí či popraskávání, snadno se přenášejí a některé z nabíjecích stanic dokonce můžete nabíjet několika sadami panelů zároveň. Samozřejmostí u BigBlue je přitom možnost nabíjet stanici (například solárně) a zároveň ji používat k napájení vašich přístrojů – žádné prodlevy.

Směle tedy můžete vyrazit opravdu do divočiny, kde je elektrická síť v nedohlednu, a nijak se neomezovat v tom, jaký přístroj či spotřebič zapnete.

SETOS spol. s.r.o.  | 3. 4. 2023 17:05
Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.