Asbis uvádí na evropský trh inovativní iontový difuzér PERENIO IONIC SHIELD

ASBIS PŘISPÍVÁ K BOJI PROTI KORONAVIRŮM A UVÁDÍ NA EVROPSKÝ TRH INOVATIVNÍ ZAŘÍZENÍ PERENIO IONIC SHIELD™

Asbis uvádí na evropský trh inovativní iontový difuzér PERENIO IONIC SHIELD
Společnost ASBISc Enterprises Plc, přední distributor s přidanou hodnotou, vývojář a dodavatel produktů, řešení a služeb z oblasti IT a IoT na rozvíjejících se trzích Evropy, Středního východu a Afriky, vyvinula, navrhla a vyrábí inovativní iontový difuzér PERENIO IONIC SHIELD™.

Jde o kompaktní mobilní zařízení, které emituje specifický komplex iontů, který chrání lidi před známými koronaviry včetně SARS-CoV-2. Díky tomuto inovativnímu řešení získáte ochranu proti koronavirům doma, v kanceláři, v taxíku nebo i na veřejných místech.

Perenio Ionic Shield PEWOW01 je první zařízení založené na této technologii. V budoucnu plánuje společnost ASBIS rozšířit portfolio zařízení pro prevenci před dalšími onemocněními.

Zařízení Perenio Ionic Shield PEWOW01 prošlo sérií diagnostických testů a klinických hodnocení. Bylo zaregistrováno jako aktivní neinvazivní zdravotnický prostředek třídy I pro použití na trzích EU a Spojeného království.
Perenio Ionic Shield

Perenio Ionic Shield není běžný iontový difuzér. Jedinečná technologie, která je hnacím motorem této inovace, vytváří stabilní iontovou směs, která generuje dostatek energie na emitování specifických skupin iontů do okolního vzduchu.

Uvedenou iontovou směs tvoří soli hořčíku, draslíku, zinku, platiny a zlata. Klíčová část zařízení se nachází ve výměnných kapslích, které vydrží při pravidelném používání až 12 měsíců. Životnost nepoužité kapsle je sedm let od data výroby.

Zařízení Perenio Ionic Shield je určeno k prevenci před infekčními onemocněními, které jsou způsobeny známými koronaviry a jejich kmeny - včetně Sars-CoV-2. Emitovaný komplex iontů má dostatečnou kinetickou energii na to, aby zničil kladně nabitou vnější membránu koronavirů a jejich záporně nabitou RNA.

Serhei Kostevitch, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti ASBISc Enterprises Plc, dodává: "Navrhnout, vyvinout, otestovat, získat certifikaci a připravit Perenio Ionic Shield na výrobu nám trvalo 15 měsíců.

Na vývoji tohoto inovativního výrobku se podílel mezinárodní interdisciplinární tým vědců s dlouholetými zkušenostmi v oblasti zkoumání účinků iontů na lidský organismus, bakterie a viry, který v tomto procesu sehrál klíčovou roli.

Odborníci na teoretickou fyziku, chemii, biomedicínu a inženýrství z mnoha zemí pracovali bok po boku, aby vyvinuli produkt, který může mít velký význam pro ochranu našeho zdraví a zdraví našich blízkých."

Společnost Perenio doporučuje používat zařízení v uzavřeném prostoru - doma, v kanceláři nebo dokonce v autě či taxíku. Síť zařízení Perenio Ionic Shield rozmístěných v 3 metrových odstupech může chránit lidi i na veřejných místech: v nákupních centrech, na letištích, vlakových nádražích, v posilovnách, kavárnách, restauracích, kosmetických salónech a v taxících nebo ve veřejné dopravě.

Perenio Ionic Shield je kompaktní zařízení, takže se vejde do batohu, kabelky, tašky nebo kufru. Je přenosné, což výrazně rozšiřuje rozsah ochrany i během cestování.

Nejúčinnější koncentrace iontů je do dvou metrů od zařízení. Mezi zařízením Perenio Ionic Shield a lidským tělem se doporučuje zachovat vzdálenost alespoň 25 cm. Zařízení generuje jen velmi málo ozonu, a proto se může bez obav používat po celý den.

Serhei Kostevitch dodává: "Na začátku naší práce jsme se zaměřili na momentálně nejdůležitější patogeny, čímž jsou koronaviry včetně Sars-CoV-2. Samotná technologie nám však umožňuje přizpůsobit ji na ochranu zdraví i před jinými patogeny.

Plánujeme vyvinout ochranu proti chřipce, astmatu nebo různým typům alergenů. To znamená, že koupí jednoho zařízení a následnými výměnami kapslí můžete získat mnohem širší ochranu. Určitě na tom budeme pracovat."

Díky zabudované baterii dokáže Perenio Ionic Shield pracovat až 6 hodin bez připojení k elektrické síti. Zařízení lze nabíjet prostřednictvím napájecího konektoru typu C, ale dokáže fungovat i během napájení z elektrické sítě. Nevyžaduje žádnou dodatečnou konfiguraci ani instalaci aplikace.


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Galerie

Úvodní foto: Asbis CZ

Komentáře