Allot WebSafe: pro klid duše

Společnost VUMS DataCom představuje výhody nového balíku bezpečnostních služeb určeného především domácnostem s dětmi.

Allot WebSafe: pro klid dušeVětšina současných sítí je chráněna před útokem z internetu, který je považován za jedno z největších bezpečnostních rizik. Samotné Wifi se v posledních letech stalo standardem připojení k internetu a to nejen pro chytré telefony, tablety a pracovní i soukromé notebooky.

Připojení k internetu máme doma, v kanceláři, kavárnách, hotelech, městských úřadech a dalších veřejných prostorách. Důsledná kontrola přístupu do sítě eliminuje většinu bezpečnostních rizik a zároveň inventarizací zdrojů optimalizuje výdaje na provoz sítě.

Domácím uživatelům je třeba umožnit definovat pravidla bezpečného přístupu k internetu tak, jak to odpovídá jejich požadavkům. Allot WebSafe Personal je balík bezpečnostních služeb typicky určený domácnostem s možností nastavení rodičovských zámků.

Pro kontrolu využívání služby jsou dostupné reporty, které umožní rodičům vybrat kategorie podle obsahu nebo URL pro filtrování na připojovaných zařízeních, omezit přístup k „riskantním“ aplikacím, blokovat vyskakovací reklamy a nebo nastavit časový limit pro online připojení.

Uživatelům je poskytnuta možnost zaslání požadavku na odblokování, který je z jeho pohledu nekonfliktní. Rodiče dostávají přes SMS nebo e-mail oznámení o tom, že byly prováděny pokusy o přístup k blokovanému obsahu.

Allot WebSafe Business je naproti tomu balík bezpečnostních služeb pro firemní zákazníky, který umožní firmám zajistit integritu služeb sítě a nabídne jejím uživatelům ochranu proti DDoS a zero-day útokům, červům, zombiem, spambotům a dalším.

Možnosti diverzifikace nastavení i v rámci jednotlivých firemních sítí dělá tuto službu ještě více zajímavou. Lze tak získat jasnou představu o využívání on-line zdrojů a o bezpečnostních hrozbách na internetu, které ovlivňují nejen zařízení, ale i produktivitu. Pomocí funkce Web Filtering se zajistí bezpečné surfování po internetu a zabrání zaměstnancům v přístupu k nezákonnému nebo nevhodnému obsahu.

Anti-Malware zabrání malware v poškozování systémů či aplikací mobilních zařízení, resp. chrání před ztrátou obchodních dat a Mail Security přesným filtrováním nevyžádané pošty zabrání šíření SPAMu, aniž by došlo k zablokování regulérní pošty. Stejně jako v případě balíku Websafe Personal lze i zde využít Ads Free a omezit rozptylováni a následné snižování produktivity zaměstnanců způsobené prohlížením vyskakovacích reklam.

Jste ISP a uvažujete o rozšíření služeb pro vaše zákazníky? Vyzkoušejte Allot Websafe, řešení založené na DPI bez zásahu do klientských zařízení.  

Rádi byste technologii Websafe pro vlastní potřebu, kontaktujte svého ISP.

Pro bližší informace navštivte stránky VUMS DataCom.


Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.
Úvodní foto: VUMS Datacom

Komentáře