WiMAX ve standardu IEEE 802.16e spouští na Slovensku Slovanet

Slovanet bude prvním operátorem na Slovensku, který brzy spustí do veřejného provozu bezdrátový internet WiMAX na bázi standardu IEEE 802.16e.

WiMAX ve standardu IEEE 802.16e spouští na Slovensku SlovanetSlovanet začne nový WiMAX poskytovat ve více oblastech Slovenska s celkovým pokrytím více než 30 000 domácností, uvádí společnost v oznámení.

Nová verze technologie WiMAX má díky efektivnějšímu využití přenosového pásma přinést několikanásobně vyšší přenosovou rychlost, vyšší spolehlivost a menší přípojné zařízení.

Slovanet ji plánuje využít k rozšíření internetové infrastruktury v oblastech, kde by bylo neefektivní budování klasické či optické infrastruktury.

Slovanet testoval nový WiMAX v pilotním provozu v Bratislavě a v okolí Zlatých Moraviec v průběhu loňského roku. Do konce ledna 2013 ho podle oznámení spustí do plného provozu v okolí Bratislavy, Trnavy a v Ilavskej kotline pro zhruba 30 000 domácnostmi

Technologie WiMAX využívá frekvenční pásmo 3,5 GHz. Slovanet získal síť akvizicí spolenčosti WiMax Telecom v roce 2011. Licenci na Slovensku kromě Slovanetu získali dva operátoři – Swan a Telenor Networks.

Zdroj: Slovanet, ChannelWorld
Úvodní foto: © bannosuke - Fotolia.com

Komentáře