Vyšel tištěný speciál ChannelWorldu 2009/4

Čtvrtý tištěný speciál ChannelWorldu dostali registrovaní čtenáři ChannelWorldu do své schránky 20. 11. Jaká témata v něm naleznou? Kde bude k dostání část volného nákladu a co chystáme na příští rok?Obálka aktuálního tištěného speciálu ChannelWorlduListopadový tištěný speciál si letos vysloužil úvod věnovaný řadě nových kontraktů českých a slovenských distributorů. Těsně po naší uzávěrce firma AT Computers, rekordman tohoto pololetí z hlediska rozšiřování portfolia, oznámila podpis distribuční smlouvy s výrobcem síťových řešení D-link. Tato informace se již do výčtu v editorialu nedostala, i když svou důležitostí jistě mezi ostatními nezapadá. Na zprávu proto upozorňujeme ještě jednou zde.

Novými obchodními příležitostmi se to ale hemžilo i uvnitř časopisu. IBM seznámila resellery a VAR se svým novým partnerským programem, firma GFI zase s nabídkou svého řešení GFI MAX pro vzdálený monitoring a management serverů. Maxe si můžete zdarma vyzkoušet na adrese www.gfi.cz/max1. Prý jde nastavit snadno za 10 minut, tak nám dejte vědět, zda jste to zvládli. Pixmania zase našim čtenářům nabídla 5 % slevu na nákupy ve svém velkoobchodu. Přejeme tedy hodně štěstí, při hledání zboží, které se vyplatí.

Obálka ale samozřejmě patřila anketě a průzkumu trhu IT distributor a IT VAD roku 2009. Průběžné výsledky dávají tušit, kteří z distributorů vás v letošním roce oslovili svými službami. Nic není rozhodnuto, hlasování pokračuje na www.distributoroku.cz a www.distributorroka.sk. Pokud jste ještě hlas svému distributorovi nedali, neváhejte. Partneři akce věnují vylosovaným hlasujícím ceny v hodnotě přes 150 tisíc.

A jaká další témata jsme pro vás v listopadovém speciálu připravili? Podívali jsme se podrobně na nabídku B2C e-shopů českých a slovenských distributorů. V přehledných tabulkách najdete nejen ceny za aktivaci a provoz, ale také funkce, které vám nabízejí.

Publicista, komentátor, ale také bezpečnostní expert a moderátor Tomáš Přibyl připravil pro ChannelWorld návod jak vybrat správného výrobce bezpečnostního softwaru. Možná vás nepřekvapí, že testy v odborných časopisech nejsou tou nejvhodnější cestou.

Po netboocích a nettopech v minulém speciálu se Martin Zikmund pustil do možná ne tolik poptávaného, ale o to zajímavějšího segmentu z hlediska marží a možnosti prodeje dalších služeb. Seznamte se s Top class PC.

Ani tentokrát nechybí rozhovor. Jsou dokonce dva. Muži v tisku, neboli Martin Kozdera z OKI a David Koblížek z Koniky Minolty, představili aktuální nabídku i prodejní strategii svých firem.

Několik tipů na vánoční produktové bestsellery opět nabídl v sekci Reseller CE Jakub Kuneš a doplnil je o prodejní argumenty, které mohou sloužit k pobavení vás i vašich zákazníků.

V sekci věnované resellerům s přidanou hodnotou (VAR) jsme se zaměřili na úspory v datových centrech. Jak na ně radí Michal Jirák a Vladimír Vybíral z DNS. Zajímavou obchodní příležitost pak u tématu připravil Marek Dědič z firmy Complete CZ. Zajímá vás, jak vydělat na dodávkách fyzické bezpečnosti v datových centrech aniž byste potřebovali tým techniků? Přečtěte si jeho článek o prodeji datových sejfů.

Software jako služba (SaaS) je zaklínadlem poslední doby. Jak na nabídce takového produktu vydělat jako reseller radí v listopadovém speciálu Jan Knyttl ze společnosti Servodata.

ChannelWorld v roce 2010

Pokud nepatříte mezi registrované čtenáře ChannelWorldu nebo součást databáze resellerů a VAR vydavatelství IDG, máte ještě jednu možnost, jak listopadový speciál získat. Napište nám na ChannelWorld@idg.cz.

A no co se můžete těšit v příštím roce? Připravujeme pro vás opět (minimálně) čtyři tištěné speciály, ve kterých vám opět přineseme tipy na zajímavé obchodní příležitosti. Dočkáte se také většího množství analýz a informací z českého a slovenského trhu. Těšit se můžete na setkání se zástupci výrobců a distributorů i trochu zábavy. Květnový speciál pak (stejně jako v loňském roce ten březnový) nabídne nejkomplexnější přehled českého a slovenského distribučního trhu, včetně aktuálních obchodních kontaktů. O přesném harmonogramu vás budeme informovat začátkem příštího roku. Oceníme ale i vaše vlastní tipy na obsah. Chybí vám nějaký tip informací? Napište nám na ChannelWorld@idg.cz.

Tou nejistější cestou jak získat speciály ChannelWorldu zůstává i v roce 2010 registrace na našem webu. Připomínáme, že časopis zasíláme pouze zaměstnancům firem, které podnikají v oblasti ICT a CE, buďte proto při vyplňování údajů o společnosti pečliví.Komentáře