Vychází ChannelWorld 3/2012

Právě vydáváme zářijové číslo časopisu ChannelWorld. Prodejcům a profesionálům v prodejních a distribučních kanálech přináší přehled partnerských programů, analýzu trhu tiskových zařízení, kulatý stůl na prodej antimalwaru a příležitosti v konsolidaci sítí.

Vychází ChannelWorld 3/2012Vychází ChannelWorld 3/2012Hlavním tématem zářijového čísla jsou partnerské a motivační programy, kterými se výrobci a distributoři snaží podpořit váš (a tím i svůj) byznys. Kvalitu a výhodnost této spolupráce máte od 10. 9. 2012 opět možnost zhodnotit hlasováním v anketě o Distributora roku a Výrobce roku v ChannelWorld Awards.

Letos v říjnu oslaví notebooky ThinkPad své 20. výročí. Jakým směrem se vyvíjí a jak další inovace obrací v prodejní argumenty, jsme se zeptali Petra Tomana, generálního ředitele Lenovo Česká republika.

Analýza společnosti GfK ukazuje, že meziroční propad objemu i obratu multifunkčních zařízení a samostatných tiskáren (v souhrnu) dosáhl v první polovině letošního roku necelých 25 %. Jaké příležitosti vás v dalších čtvrtletí však ještě čekají, prozradily firmy Canon, Kyocera a Epson.

Jaké místo má bezpečnost v maloobchodě se ptal výrobců a distributorů Marek Šalanda u Kulatého stolu. Účastníci diskutovali nad tím, jak se poprat se situací na trhu a jak čelit nástrahám krabicového byznysu. Co se dá zlepšit, abyste lépe prodávali nejen bezpečnost?

Sekci ICT resellera uzavřel Lukáš Erben, který se v komentáři zamyslel nad pozicí nejsilnějšího e-tailu na českém trhu a důvodech, které jeho růstu vedly.

Pokud zvažujete vybudování datového centra a poskytování služeb svým zákazníkům, podáváme vám několik tipů, které vám pomohou se rozhodnout, zda má smysl stavět vlastní datacentrum na zelené louce, nebo je lepší využít služby jiného provozovatele.

Sekce pro VAR pokračuje rozhovorem, ve kterém Felix Wang, country manager pro Českou a Slovenskou republiku ve společnosti TP-Link, ukazuje, že v sítích lze lokálně růst dvouciferně.

Dále se dočtete také, jaké příležitosti pro dodávky otevírají rostoucí nároky na síťové prostředí a náklady na jejich správu ve firmách. Poradíme vám také s výběrem vhodných bezdrátových zařízení a prodejem dalšího příslušenství.

Nemáte předplatné a chtěli byste jej zdarma?

Pokud neodebíráte ChannelWorld a chtěli byste. Můžete získat jeho roční předplatné včetně titulů Computerworld a CIO Businessworld zcela zdarma. Nárok na předplatné zdarma má každý prodejce a distributor, který hlasuje v anketě ChannelWorld Awards 2012.

Zaujalo vás zářijové vydání, ale nemáte zájem o celé předplatné? Objednat si jej je nyní díky nové on-line trafice snadné. Po vybrání titulu ChannelWorld si můžete zakoupit libovolné číslo pohodlně přímo od vašeho stolu.

Plná cena celoročního předplatného je 400 Kč/17,3 EUR.


Nejste ještě registrování na webu ChannelWorldu? Registrace vám umožní přístup k obsahu a službám pro resellery, mezi které patří pravidelný informační newsletter ChannelWorld News, nebo přístup do vyhledávače distributorů.

Podělte se s námi také o vaše náměty a tipy. Zajímá nás, co byste si chtěli přečíst a jaký máte na ChannelWorld názor. Pište na ChannelWorld@idg.cz a do předmětu uveďte "Tip pro ChannelWorld".
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře