Vychází ChannelWorld 2012/01

Jak růst spolu s nejlepšími distributory na českém a slovenském trhu IT a spotřební elektroniky? Jak se vyvíjí trh počítačů a co se děje na poli serverů a cloud computingu? Čtěte nové vydání tištěného speciálu ChannelWorld.

Vychází ChannelWorld 2012/01Vychází ChannelWorld 2012/01Seznamte se s podrobnými výsledky ankety ChannelWorld Awards 2011, která korunovala krále distribučního trhu a zjistěte, kdo z hlasujících vyhrál ceny věnované sponzory. Jak vám (i sobě) chtějí nejúspěšnější distributoři pomoci, se dočtete v rozhovorech s výkonnými zástupci společností AT Computers, eD system Czech a Eset.

Nakolik se vám v minulém roce dařilo bojovat s tržními podmínkami a českou konkurencí, můžete srovnat s vývojem českého trhu počítačů. Svým analytickým pohledem na jednotlivé segmenty a prodejní kanály přispěl Zdeněk Bárta z GfK. Data od stejné agentury, avšak z regionálního pohledu, pak rozvinul Tomáš Punar v komentáři do přicházejících trendů přitahujících zájem zákazníků.

V oblasti hlavních trendů se stále snažíme přinášet doporučení, jež otevřou další obchodní příležitosti malým i velkým partnerům. Pozvali jsme zástupce výrobců a distributorů ke kulatému stolu ChannelWorldu, aby diskutovali nad vývojem cloud computingu v Česku. Výsledek? Cloud není lék na všechny neduhy firem.

Výpočetní mrak by nikdy nevyrostl bez serverů a jejich virtualizace. Řadu serveroven v českých firmách a organizacích je však potřeba oprášit a konsolidovat. Podáváme vám proto argumentaci i konkrétní nástroje hlavních hráčů na trhu, které vám pomohou přesvědčit šéfy IT i finanční ředitele.

Jak na „nenormálním“ českém a slovenském trhu ERP bojují partneři lokálního výrobce proti nadnárodnímu a v čem si naopak pomáhají? Stanislav Sýkora ze společnosti Asseco Solutions ČR a David Frantík ze společnosti Microsoft, konkurenti i partneři, proti sobě stanuli v aréně IT Gladiátorů.

V nové rubrice NaHlas z Trhu se dočtete co si zástupci výrobců, distributorů i prodejců myslí o dopadu záplav v Thajslu na byznys s PC ve druhém čtvrtleté a jaké očekávání letos mají v oblasti prodeje ultrabooků.

Nemáte předplatné a chtěli byste získat lednové číslo?

Zaujalo vás zářijový speciál? Objednat si jej je nyní díky nové on-line trafice snadné. Po vybrání titulu ChannelWorld si můžete zakoupit libovolné číslo pohodlně přímo od vašeho stolu i kliknutím na tlačítko níže.

Pokud tištěný speciál neodebíráte pravidelně a rádi byste, máte možnost jej získat s 50% slevou při registraci na webu ChannelWorldu. Plná cena celoročního předplatného je 400 Kč/17,3 EUR. Lze jej také získat ve výhodném balíčku s ComputerWorldem a dalšími bonusy za 536 Kč/23,3 EUR.


Nejste ještě registrování na webu ChannelWorldu? Registrace vám umožní přístup k obsahu a službám pro resellery, mezi které patří pravidelný informační newsletter ChannelWorld News, nebo přístup do vyhledávače distributorů.

Podělte se s námi také o vaše náměty a tipy. Zajímá nás, co byste si chtěli přečíst a jaký máte na ChannelWorld názor. Pište na ChannelWorld@idg.cz a do předmětu uveďte "Tip pro ChannelWorld".Komentáře