VMware: virtualizace až v 80 % českých firem do konce roku 2011

Průzkum společnosti VMware, výrobce virtualizačních řešení, mezi českými firmami ukázal, že 80 % respondentů chystá virtualizaci své IT infrastruktury do konce roku 2011 a téměř třetina zvažuje využití cloud computingu.VMware: virtualizace až v 80 % českých firem do konce roku 2011Průzkumu se zúčastnilo 418 společností z ČR různých velikostí a oborů včetně institucí z veřejné správy. Podle odpovědí respondentů téměř třetina firem zvažuje využití cloud computingu a alespoň částečné přesunutí svého IT zázemí k některému z poskytovatelů.

Výsledky také odhalily zájem firem o virtualizovaná řešení. Nejpozději do konce roku 2011 se chce věnovat virtualizaci IT infrastruktury 80 % dotázaných respondentů.

Firmy postupně přicházejí na výhody, které jsou s virtualizací a cloud computingem spojené, ať už se jedná o vyšší provozní efektivitu, konkurenceschopnost či rychlejší reakci na změny. Tento jiný pohled na IT jim také umožní oprostit se od závislosti na technologiích a lépe se soustředit na svůj cíl podnikání,“ uvedl v tiskovém oznámení Marek Swierad, regionální ředitel pro střední a východní Evropu ve společnosti VMware.

Plánované investice do datových center

Společnosti, které se zúčastnily studie, kladou větší priority na správu a automatizaci IT struktury (26 %) než na snižování nákladů (23 %). Rostoucí nároky na ukládání dat se promítají v plánovaných investicích českých firem. Pro čtvrtinu dotázaných firem jsou mezi změnami nejdůležitější datová úložiště. Přes 60 % společností plánuje rozšíření stávajícího nebo vybudování nového datového centra.

Zdroj: VMwareKomentáře