Tržby Tech Daty rostly celosvětově o desetinu

Globální IT distributor, Tech Data Corporation, který na českém a slovenském trhu zastupuje společnost Tech Data Distribution, oznámil výsledky za čtvrté čtvrtletí a fiskální rok 2010.Tržby Tech Daty rostly celosvětově o desetinuTržby distribuční společnosti Tech Data Corporation rostly celosvětově o více než desetinu. Evropské pobočky se na výsledcích podílely nadpolovičním podílem.

V čtvrtém čtvrtletí dosáhl celkový obrat Tech Data Corporation 7,1 miliardy dolarů, což je o 13 % více než předchozím roce. Za celý fiskální rok 2010 vykázal distributor 10,3% růstu celosvětového obratu na 24,4 miliardy dolarů.

Potvrdil se trend z předchozích tří čtvrtletí, který ukazuje, že máme dobře nastavené obchodní mechanismy a dokážeme efektivně pracovat na lokálních úrovních i v celosvětovém měřítku,“ uvedl v tiskovém oznámení Robert M. Dutkowsky, CEO společnosti Tech Data Corporation.

Výsledky jednotlivých trhů

Na hospodářských výsledcích se evropský a americký trh podílí v poměru 57:43. V Evropě rostl obrat Tech Daty o 10,5 % na 13,8 miliardy dolarů a na americkém trhu distributor zvýšil obrat o10,1 % na 10,5 miliardy dolarů.

V době publikování zprávy se nám nepodařilo zjistit vývoj na českém a slovenském trhu. Komunikační agentura společnosti na dotaz ChannelWorldu odpověděla, že výsledky za jednotlivé země Tech Data nepublikuje ani nekomentuje.

Výhled na 2011

V prvním čtvrtletí očekáváme další nárůst některých regionů v souvislosti s posilováním pozice dolaru. Strategie firmy však zůstává stejná, soustředíme se na zodpovědný růst a dlouhodobé navyšování hodnoty pro akcionáře,“ komentoval stav v tiskové zprávě Robert M. Dutkowsky.

Tech Data také sdělila, že členové představenstva schválili program na zpětný odkup kmenových akcií až do výše 100 milionů dolarů. Od dubna roku 2005 společnost provedla zpětný odkup podílu v celkové výši 600 milionů dolarů.

Výsledky Tech Data Corporation za třetí čtvrtletí 2010 naleznete zde.

Zdroj: Tech DataKomentáře