Tech Data startuje program TDCloud napříč Evropou

Tech Data Europe oznámila start programu na podporu distribučního kanálu s názvem TDCloud. Program má poskytnout resellerům přístup k široké nabídce cloudových řešení a služeb i ke vzdělávacím programům.

Tech Data startuje program TDCloud napříč EvropouTech Data startuje iniciativu TDCloud Foto: © Woody - Fotolia.comPo zkušenostech s programem TDCloud ve Spojených státech se Tech Data rozhodla jej ve spolupráci se společnostmi Cisco, HP, IBM, Microsoft, Symantec a VMware rozšířit i do dalších evropských zemí.

Výrobci mají v rámci programu společně budovat distribuční kanál, který obslouží divize s přidanou hodnotou Azlan.

Produkty, služby a zdroje výrobců, které jsou dostupné prostřednictvím TDCloud, umožní resellerům rozšířit svá portfolia a vytvářet obchodní nabídky postavené na privátních a veřejných cloudech, uvedl distributor.

Tři úrovně nového programu:

 • Cloud Reseller využívá existující veřejné zdroje a cloudovou infrastrukturu, což umožňuje přeprodávat resellerům cloudová řešení bez dodatečných nákladů na její budování. Typickými produkty, které prodejci v této úrovni mohou poskytovat, bude například Microsoft Office 365, systémy zálohování a služby disaster recovery.
 • Cloud Builder pomůže resellerům budovat privátní cloudová řešení pro své koncové zákazníky. Do portfolia jim přibudou servery, úložná řešení, síťové a bezpečnostní produkty a virtualizační nástroje.
 • Cloud Provider je postaven na on-line službě Tech Data s názvem Stream One a integrovaných řešeních dodávaných jako služba. Partner na této úrovni je hlavním poskytovatelem řešení včetně jejich účtování. Pro svoji činnost mohou partneři využívat nabídku SaaS (software jako služba), Microsoft SPLA, VMware VSPP, bezpečnostní a další služby a nástroje.

   Resellerům (program) poskytne rozsáhlou podporu vzdělání, zdroje a profesionální vedení. Budou tak schopni vytvářet a prezentovat svoje vlastní cloud řešení a rozšířit tak svůj byznys,“ uvedl v tiskovém oznámení Reza Honarmand, ředitel divize software and services v Tech Data Europe.

   První přijde portál a trénink

   V první fázi programu Tech Data pro prodejní partnery připravuje speciální Cloud Basic Portal, zorganizuje několik tréninkových táborů, workshopů a jiných vzdělávacích aktivit. Profesionálové se budou starat o propojení výrobců a resellerů. Výrobci budou podle Tech Daty v dalších fázích programu výrazně rozšiřovat portfolio produktů a služeb poskytovaných partnerům na jednotlivých úrovní.

   V době, kdy se mění celkový pohled na IT služby na všech úrovních, představuje cloud jedinečnou obchodní příležitost pro resellery a poskytovatele služeb nabídnout zákazníkům skutečnou přidanou hodnotu. Díky propojení zkušeností Tech Data s objemovou distribucí a schopnostmi divize Azlan budovat úzké a speciální vztahy s klíčovými výrobci získáváme jedinečnou pozici při snaze pomoci našim partnerům určovat a budovat jejich obchodní příležitosti,“ dodal k nové iniciativě ve zprávě Simon England, výkonný ředitel Azlan Europe.

   Zdroj: Tech Data Distribution

   Cisco, HP, IBM, Microsoft, Symantec a VMware   Úvodní foto: © Woody - Fotolia.com

   Komentáře