Tech Data má nový web. Změní se také e-shop

Tech Data Distribution, trojka tuzemského distribučního trhu, oznámila spuštění nového webu. Zatím je možné pozorovat výrazné grafické změny veřejně dostupné části, plány distributora jsou ale rozsáhlejší.Nový web Tech Data Distribution láká partnery ke spolupráci.Přestavba webu začíná změnou grafiky, posléze by však měly přijít na řadu i jeho rozsáhlejší aktualizace. Tech Data si stanovila cíl, vytvořit e-shop, který zákazníkům firmy nabídne „funkcionalitu na špičkové úrovni“.

V tuto chvíli jsme přistoupili k vylepšení grafického rozhraní veřejně přístupné části marketingového portálu, plánujeme však další kroky,“ uvedl v tiskovém oznámení Martin Koubík, MarCom manažer společnosti Tech Data Distribution.

Jedním z nich by měl být nový tzv. After Sales Management portál, tedy portál pro zadávání reklamací. Spuštěn by měl být v březnu 2010 a společnost si od něj slibuje výrazné zjednodušení zadávání a vyřízení reklamací.

Na změnu grafiky veřejně přístupné části webu by měla v průběhu roku navázat rozsáhlejší aktualizace e-shopu, do kterého se zákazník dostane po přihlášení ke svému účtu. Společnost plánuje využít podněty a postřehy, které jí adresují její obchodní partneři. Bližší podrobnosti ovšem nesdělila. Změna by měla v nejbližší době proběhnout také na slovenských stránkách www.techdata.sk, ale její přesný termín zatím není známý.

Na novém webu také seznam dlužníků

Na nově graficky zpracovaných stránkách www.techdata.cz najdete přihlášeni do e-shopu, dynamickou sekci tiskových zpráv, kontakty a další informace o společnosti. Kromě toho jsou zde vystaveni také dlužníci distributora z řad resellerů. Menu obsahuje odkazy na Azlan, divizi Tech Daty poskytující služby s přidanou hodnotou a Datech, což je divize zaměřená na distribuci konstrukčního software. Azlan představil omlazené webové stránky již dříve.

Aktuálně je na webových stránkách vyvěšeno také poděkování Martina Tolara, Country Managera společnosti Tech Data Distribution, ve kterém shrnuje nejdůležitější změny loňského roku. Patří mezi ně změna managementu (více zde a zde), přesunutí skladu a sídla společnosti a další spuštěné služby.

Vaší pozornosti doporučujeme rozhovor s Martinem Tolarem, který proběhl krátce po jeho nástupu do čela Tech Daty a také reportáž z nového skladu distributora, který byl přemístěn do Boru u Tachova.Komentáře